چهارشنبه 17 خرداد 1402
مهارتورم، رشد تولید
آخرین بروزرسانی: 1402/03/10 14:01
  • 1402/02/31 - 08:03
  • - تعداد بازدید: 15
  • - تعداد بازدیدکننده: 14
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
فرماندار کنگان:

۸۳ درصد از اعتبارات شهرستان کنگان تخصیص یافت

فرماندار کنگان گفت: بیش از ۸۳ درصد از اعتبارات مصوب شهرستان کنگان در سال گذشته تخصیص یافت.

احمد غریبی  در نشست شورای اداری شهرستان کنگان با تبریک دهه کرامت اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ از کل اعتبار مصوب کمیته برنامه ریزی به میزان حدوداً ۱۴۳ میلیارد تومان، ۱۲۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار یافته و به عبارتی میزان ۸۳.۵ درصد اعتبارات کمیته برنامه ریزی ۱۴۰۱ تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی نسبت به تسریع در اجرای پروژه‌ها و یا طی کردن مراحل تشریفات آغاز عملیات اجرایی اقدام لازم انجام دهند.

فرماندار کنگان بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی ظرف مدت یک هفته آخرین اقدامات صورت گرفته شده در خصوص اعتبارات تخصیص یافته کتباً به فرمانداری ارسال کنند و نسبت به تکمیل پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت ۱۴۰۲ تا ۲۰ روز قبل از شروع هفته دولت اقدام و اتمام کار را به روزهای پایانی محول کنند.

وی افزود: احترام به ارباب رجوع و به دست آوردن رضایتمندی مردم در هدف نهایی حقوق شهروندی و طرح تکریم است و نیاز نهفته‌ای میان مردم و دستگاه‌های اجرایی بود که این امر می‌بایست اولویت مهم کارکنان و مدیران ادارات شهرستان کنگان باشد.

تکمیل تقاطع غیر همسطح کنگان

غریبی به شروع فصل تابستان و افزایش مصرف انرژی اشاره کرد و گفت: همه مسئولین شهرستان باید ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی از جمله برق و آب بر اجرای مدیریت مصرف بهینه در ادارات مطبوعشان نظارت کافی داشته باشند.

وی بیان کرد: یکی پروژه‌های مهم و شاخص شهرستان یعنی پروژه تقاطع غیر همسطح کنگان (بی بی حبش) در حال تکمیل است و در راستای نصب تیرهای پل بر محور اصلی، بزودی کنارگذر کنگان – دوراهک و بالعکس در این نقطه مسدود و تردد از مسیر انحرافی احداث شده انجام خواهد شد.

فرماندار کنگان اضافه کرد: اداره راه و شهرسازی در خصوص اعلام زمان دقیق مسدودی مسیر مواصلاتی و ترانزیتی از طریق فضای مجازی، نصب تابلو و علائم و بنر اطلاع رسانی کامل در دستور کار خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: در ۷۲ ساعت ابتدایی مسدودی مسیر و در راستای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه ترافیکی و عادی سازی ترافیک، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و با همکاری شهرداری بنک و کنگان و گشت اجراییات منطقه ویژه (پارس ۲) به صورت شبانه روز در محل حضور و کنترل ترافیک انجام دهند.

غریبی اظهار داشت: اداره راه و شهرسازی عملیات اجرایی خود را بر مسیر مذکور با سرعت بالای و به صورت شبانه روزی به اتمام برساند و ضمناً شهرداری بندر کنگان و اداره برق تا زمان اتمام عملیات عمرانی بر مسیر مذکور و استفاده از مسیر انحرافی پایش مستمر بر روشنایی مسیر انحرافی داشته باشند.

تسریع در تکمیل پروژه‌های گازرسانی

وی تاکید کرد: اداره گاز کنگان با توجه به صدور مجوز اجرایی شده پروژه گاز رسانی به روستاهای لاورگل و لاورده، تسریع در شروع عملیات اجرایی را در دستور کار قرار داده و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همکاری لازم با اداره گاز در زمان آغاز عملیات اجرایی و حفاری مسیر داشته باشد.

فرماندار کنگان افزود: با توجه به شروع فصل گرما و آغاز تنش آبی در سطح کشور، اداره آبفا برنامه زمانبندی آب را در فضای مجازی منتشر و به اطلاع شهروندان برساند و ضمناً نسبت به تأمین آب مصرفی شهروندان از محل‌های مختلف در دستورکار خود قرار دهد و در صورت بروز حالت اضطراری در منطقه و یا محله‌ای از شهر و روستا، نسبت به توزیع آب از طریق آبرسانی سیار اقدامات لازم در دستور کار قرار دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمی هوا، دریابانی و اداره بندر نسبت به شناسایی موتور پمپ‌های بنزینی در شناورها و لنج‌ها اقدام و نسبت به جمع‌آوری آن به منظور جلوگیری از آتش سوزی در دستور کار قرار داده و نتیجه را به فرمانداری تا پایان هفته جاری ارسال کنند.

ساماندهی وضعیت آرد و نان

غریبی ادامه داد: توزیع سیلندر گاز مایع در کشور به صورت سهمیه‌ای و از طریق سامانه مقدور بوده فلذا اداره گاز و ناحیه پخش فراورده‌های نفتی اطلاع رسانی کافی جهت ثبت نام خانوارهای فاقد گازکشی خانگی در سامانه در دستور کار خود قرار دهد و ضمناً اداره صمت و اتاق اصناف تا پایان هفته جاری نسبت به الزام صنوف هدف جهت ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

وی بیان کرد: با توجه به فعال شده سامانه نانینو و شروع مرحله سوم هدفمندی یارانه آرد و نان و کسر قابل توجهی از سهمیه آرد شهرستان و استان، اداره جهاد کشاورزی و غله به قید فوریت نسبت به اطلاع رسانی موضوع به واحدهای خبازی از نحوه توزیع نان در چارچوب و قالب سامانه مذکور اقدامات لازم در دستور کار قرار دهند.

فرماندار کنگان خاطرنشان کرد: واحد خبازی که به دلیل رعایت الزامات قانون مشخص شده در سامانه سبب کسر سهمیه آرد می‌گردد جهت تعیین تکلیف به شورای آرد و نان شهرستان معرفی شود.

غریبی افزود: سایت دو سازمان منطقه ویژه نسبت به معرفی شرکت‌های تحت امر خود که به صورت تجمیعی از نانوایی‌های سطح شهرستان نان خرید می‌کنند به شورای آرد و نان شهرستان اقدام تا در سامانه مذکور ثبت نام شوند.

وی تاکید کرد: اداره صمت و صنعت و معدن نیز تا پایان هفته ضمن شناسایی صنوف هدف نسبت به ثبت آنان در سامانه کسب و کار نانینو اقدام و نتیجه را فرمانداری ارسال کنند.

  • گروه خبری : سیاسی,اجتماعی
  • کد خبر : 36381
کلمات کلیدی
رضا  زیارتی
خبرنگار

رضا زیارتی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب