دوشنبه 10 بهمن 1401
«سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»
آخرین بروزرسانی: 1401/11/09 11:42
  • 1401/10/21 - 08:01
  • - تعداد بازدید: 15
  • - تعداد بازدیدکننده: 12
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

فرماندار کنگان: نگاه‌ها به اشتغال در کنگان تغییر کند/ لزوم تقویت آموزش‌های مهارتی

فرماندار کنگان گفت: ترویج فرهنگ فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه ای در شهرستان یک ضرورت است، زیرا باعث تغییر نگاه در حوزه کارآفرینی و اشتغال می‌شود.

احمد غریبی در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید سرلوحه همه آموزش‌ها قرار گیرد.

وی اضافه کرد: ایجاد اشتغال پایدار با ترویج آموزش‌های مهارتی از مهم‌ترین برنامه‌های فرمانداری شهرستان کنگان در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین بوده است،

فرماندار کنگان بر توسعه و تقویت آموزش‌های مهارتی بر اساس نیاز صنایع جنوب استان بوشهر در شهرستان کنگان تاکید کرد و افزود: تقویت آموزش‌های فنی و حرفه ای به رونق کسب و کار و کارآفرینی در بخش‌های مختلف شهری و روستایی شهرستان کمک می‌کند.

غریبی با تاکید بر اینکه تربیت نیروهای مهارتی برای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی باید در دستور کار آموزش فنی و حرفه ای قرار گیرد، اضافه کرد: نگاه ما به آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه ای در شهرستان کنگان زیرساختی، تسهیل گرایانه و حمایتی است که برای گسترش آن از همه ظرفیت‌های فرمانداری استفاده خواهیم کرد.

فرماندار کنگان با اشاره به جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در کارآفرینی و اشتغال در سطح استان بوشهر، تصریح کرد: وجود پل‌های ارتباطی میان مراکز آموزشی، صنعتی و تولیدی باعث می‌شود که مراکز فنی و حرفه ای به تربیت نیروهایی بپردازند که مورد نیاز بخش‌های تولیدی جامعه بوده و کارایی و توانایی آنها را در این مسیر افزایش خواهد داد.

 

عبدالمجید دراهکی  در نشست با فرماندار کنگان اظهار داشت: مهارت آموزی یکی از مؤلفه‌های مهم ایجاد اشتغال در هر جامعه است و نتیجه آن باعث رونق تولید و اقتصاد کشور و استان بوشهر می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی نقش مهمی در تأمین شغل و رونق تولید در استان بوشهر و شهرستان کنگان دارد، افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال است و داشتن مهارت در هر جامعه پلی برای توسعه و ایجاد اشتغال است.

وی با اشاره به مهارت آموزی بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر در طول سال در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کنگان، اظهار داشت: شهرستان کنگان با داشتن ظرفیت‌های مهم صنعتی، خدماتی و تولیدی نقش مهمی در رونق تولید در استان بوشهر دارد و باید نگاه ویژه ای به مهارت آموزی در این شهرستان شود.

دراهکی با اشاره به اینکه بسترهای ایجاد اشتغال در مراکز آموزش فنی حرفه‌ای استان بوشهر فراهم است گفت: لازمه توسعه یافتگی، افزایش مهارت آموزی است و باید با رونق اشتغال جدید برای توسعه کسب و کار تلاش کنیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه توسعه آموزش‌های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود در شهرستان کنگان با همکاری دستگاه‌های ذی ربط ضرورت دارد، افزود: آشنا نبودن جوانان جویای کار با مهارت‌های عملی و فنی، مانع جذب آنان در بازار کار شده است که آموزش‌های فنی و حرفه ای در این زمینه نتیجه بخش است.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 28653
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب