چهارشنبه 26 مهر 1396
معاون سیاسی استاندار بوشهر: عملگرایی مشی دولت تدبیر و امید است
معاون سیاسی استاندار بوشهر: عملگرایی مشی دولت تدبیر و امید است

عبدالکریم گراوند در دهمین جلسه شورای اداری شهرستان کنگان افزود: اعتماد مردم به دولت یازدهم حاصل عملگرایی این دولت است.

وی بیان نمود: پرهیز از شعارگرایی و تلاش برای عملگرایی رویکرد مهم دولت دکتر روحانی است.

این مقام مسئول با گرامیداشت یوم الله دهه فجر ، این ایام را فرصتی مغتنم برای بازگویی خدمات نظام دانست و با تشریح خدمات دولت گفت: به رغم همه مشکلات از جمله تحریم های ظالمانه ، اقدامات دولت در توسعه کشور از جمله رشد اقتصادی بی سابقه ای که در تاریخ انقلاب بی نظیر بوده ستودنی است.

گراوند افزود: اقدامات زیربنایی دولت یازدهم در حوزه های مختلف از جمله عمران روستایی در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی بی نظیر بوده است.

معاون استاندار به قانون انتشار و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات اشاره و گفت: تصویب و ابلاغ آیین نامه ابتر مانده قانون انتشار و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات یکی از اقدامات مهم دولت در راستای حقوق شهروندی و متکی مبتنی بر اصول حکومتی امیرالمومنین علی (علیه السلام) است.

وی در بخش دیگر به توجه دولت به ثمن ها و نقش آنان اشاره و افزود: توجه دولت به ثمن ها نشان دهنده اهمیت دولت به مشارکت مردم در اداره امور جامعه است.

گراوند به دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص حل آسیب های اجتماعی نیز اشاره و بیان نمود: دولت در راستای تحقق فرمان رهبری همه امکانات خود را برای کاهش آسیب های اجتماعی بسیج کرده است.

وی به دیپلماسی موفق دولت در عرصه بین المللی اشاره و عنوان داشت: پاره شدن زنجیره تحریم با خرید هواپیمای جدید با بزرگترین شرکت های هواپیماسازی جهان برای نوسازی ناوگان هوایی و ایمن کردن پروازها برای مردم یکی از اقدامات و موفقیت های دولت در حوزه دیپلماسی و پسابرجام است.

معاون سیاسی – امنیتی استاندار گفت: اقدامات دولت اقدامات نظام کارآمد دینی است که به برکت آن روح امید در مردم زنده نگه داشته شد.

وی در پایان گریزی به مسائل شهرستان کنگان زد و با بیان اهمیت و نقش شهرستان صنعتی و استراتژیک کنگان عنوان نمود: مدیریت استعدادهای منحصر به فرد شهرستان کنگان بویژه در حوزه اقتصادی برای توسعه و ترقی این خطه رویکرد دولت تدبیر و امید در این منطقه است.

همچنین در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی  افزود: نبود پزشک قانونی در شهرستان کنگان و برخی شهرستان های همجوار موجب شده برخی مردم حتی به شهرستان پارسیان در هرمزگان مراجعه که نیاز است با تدبیر مناسب و با قید فوریت این مشکل در کنگان برطرف شود.

وی با تسلیت حادثه دلخراش شهادت جمعی از آتش نشان ها و هموطنان در حادثه ساختمان پلاسکو ، این حادثه را درس عبرتی برای همه دانست و عنوان نمود: برخی از بافت های فرسوده کنگان نیز نیازمند ساماندهی است ، که این مهم با اتخاذ تدابیر مناسب در حوزه امنیت و استحکام ساختمان ها در شهر صنعتی کنگان بایستی مدیریت تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

امام جمعه کنگان در بخش دیگر با تاکید بر برگزاری باشکوه یوم الله دهه فجر گفت: پیشنهاد می شود مراسم جشن خاص برای فقرا و ایتام به عنوان صاحبان اصلی انقلاب برگزار و از آنان تجلیل شود.

محمودی به بحث کنسرت ها نیز اشاره و گفت: با توجه به اینکه برگزاری کنسرت ها در کنار موافقین طیف مخالفی هم دارد و از طرفی برخی کنسرت ها مخل امنیت است که باید مدیریت شود.

امام جمعه به اسلامی بودن حکومت دینی اشاره و بیان کرد: ملاک برای حلال و حرام بودن موسیقی نظر مراجع تقلید است نه وزارت ارشاد ، بنابراین بایستی در کنسرت ها به این موضوع نیز توجه شود.

وی در پایان به لزوم برگزاری مسابقات فرهنگی بعنوان اقدام عملی در جهت اعتلای فرهنگ ناب دینی و علم افزایی اشاره و از آمادگی دفتر امام جمعه کنگان برای اجرای مسابقه علمی – فرهنگی با مشارکت دستگاههای اداری خبر داد.
 

 در ادامه رییس شورای اسلامی کنگان در دهمین جلسه شورای اداری شهرستان کنگان گفت: زیرساخت های کنونی کنگان جوابگوی جمعیت فعلی نیست.

اکبر پاریابی افزود: تمدن بزرگ صنعتی در شهرستان کنگان آسیب های اجتماعی متفاوتی را بدنبال داشته که افزایش طلاق و بزهکاری و اعیتاد از جمله آنهاست.

وی با اشاره به خدمات شهرستان به مجموعه صنعت اظهار نمود: به رغم بهره مندی مجموعه صنعت از امکانات و ظرفیت های شهرستان کنگان ، صنعت هیچ الزامی به تعهدات خود در برابر منطقه ندارد.

رییس شورای اسلامی کنگان بار دیگر به موضوع پارازیت ها و ناراحتی شدید مردم اشاره و گفت: مسئولان استانی فکری اساسی برای حل این مشکل کنند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت پرداخت عوارض شهری و بیان اینکه بیشتر ادارات کنگان بابت عوارض به شهرداری بدهکارند گفت: از ۱۲ بهمن تا ۱۲ اسفند پرداخت عوارض توسط شهروندان و ادارات ۳۰ درصد تخفیف را همراه خواهد داشت.

در پایان

عضو شورای عالی استانهای کشور نیز در دهمین جلسه شورای اداری در سال جاری ، با اشاره به حادثه اسفناک ساختمان پلاسکو تهران گفت:با توجه به صنعتی بودن شهرستان کنگان ، تجهیزات فعلی آتش نشانی شهرداری های سه گانه شهرستان کنگان جوابگوی حوادث احتمالی نیست.

طاها دشتی مطلق افزود: با توجه به حضور صنعت در شهرستان و نیز توسعه چشمگیر ساخت و سازها در این منطقه ، تجهیز آتش نشانی ها به امکانات روز و متناسب با نیاز شهرستان ضروری است.

وی به دغدغه مردم در خصوص اشتغال نیز اشاره و گفت: در حال حاضر قریب ۳۰۰ نفر از جوانان شهرستان کنگان در مقطع کارشناسی ۷۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد از مشکل بیکاری رنج می برند.

رییس شورای اسلامی شهرستان کنگان در پایان خواستار راه اندازی اسکله تجاری در کنگان ، احیاء گمرک سیراف ، سوق دادن فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در کنگان و نیز توسعه گردشگری دریایی در بنادر شهرستان کنگان شد.
 

   1395/11/6 12:28        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :