یکشنبه 03 تیر 1397
شورای ترافیک شهرستان کنگان تشکیل شد (کدخبر: 1123)
شورای ترافیک شهرستان کنگان تشکیل شد معاون فرماندار کنگان خواستار فرهنگ سازی در زمینه ترافیک و بر توجه به نقش مردم در حل مشکلات ترافیک تاکید نمود.
عباس بشی در ادامه ضمن بررسی اجرای مصوبات جلسات گذشته گفت: مصوبات جلسه شورای ترافیک باید در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود تا هرچه سریعتر زمینه را برای کاهش ترافیکی شهر کنگان فراهم کنیم.
وی افزود: شورای ترافیک شهرستان بمنظور برنامه ریزی در کاهش و روان سازی ترافیک و تسهیل در تردد شهروندان تشکیل می شود .
وی همچنین از دستگاه های متولی خواست نسبت به پاک سازی راه ها، تابلوها و علائم راهنمایی موجود را  شستشو و مرمت کنند تا در معرض دید رانندگان باشد.
آنگاه اعضاء پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ نمودند.
* با توجه به نصب سرعت گیرها در روستاهای شصت پیچ مقرر شد: براساس اعلام بخشداری مرکزی نقاطی که نیاز به سرعت گیر دارد مکان یابی، شود و سرعت گیرها و علائم ترافیکی استاندارد توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای برابر ضوابط و مقررات قانونی مرتبط در مکانهای مذکور با هماهنگی پلیس راه نصب شود . (بند 7 صورتجلسه 30/06/94)
* در خصوص سرعت گیرهای نصب شده در سطح شهر مقرر شد سرعت گیرهای غیر ضروری با کارشناس شهرداری و مجوز پلیس راهنمایی جمع آوری و نسبت به سرعت گیرهای احداث شده (آسفالتی) در سطح شهر توسط شهرداری با نظارت پلیس راهنمایی رانندگی تدابیر بیشتری اتخاذ گردد.
* شهرداریها در ورودی خیابانهای اصلی و سایر محورها بنا به ضرورت نسبت به تفکیک مسیر رفت و برگشت بطول 40 متر در ابتدای مسیرها با گل میخ یا موانع پلاستیکی اقدام کنند .
تبصره : در محل تقاطع خیابان طالقانی مقرر شد 40 متر ابتدای ورودی خیابان طالقانی در ضلع غربی برای تفکیک مسیر و بالا بردن ایمنی گل میخ یا موانع پلاستیکی استاندارد نصب گردد. (بند 14 صورتجلسه09/06/94)
* کلیه دستگاههای اجرایی بویژه ادارات گاز ، مخابرات ، آبفا و برق موظف هستند حداکثر ظرف مدت یکماه نسبت به همسطح سازی کلیه فرورفتگیها و برجستگیها ( منهول و چاهک ها) ناشی از تاسیسات در مسیرهای سواره رو آسفالته و همچنین در مسیرهای پیاده راه اقدام نمایند .
تبصره 1 : در صورت بروز هر گونه حادثه بدلیل فرو رفتگیها و برجستگی های ناشی از تاسیسات دستگاههای مذکور، پس از گذشت یک ماه از مصوبه، عواقب ناشی از آن به عهده مدیر دستگاه می باشد و  پلیس راهور وفق مقررات اقدام نمایند.
* نظر به اینکه تابلوهای تبلیغاتی پراکنده شده در سطح شهر کنگان بویژه تابلوهای بر (نبش) خیابان ها هم از نظر ارتفاع و احتمال برخورد با عابر پیاده و هم از نظر پیش آمدی در سطح گذرها، غیر استاندارد بوده و خود حتی نقش سد معبر دارند مقرر شد ظرف مدت 2 ماه کلیه تابلوهای تبلیغاتی غیر استاندارد برداشته و یا اصلاح شوند.
تبصره: شهرداری کنگان نسبت به جمع آوری و ساماندهی تابلوهای نصب شده غیر استاندارد بدون مجوز در سطح شهر اقدام نمایند.( بند5  صورتجلسه3/4/94)
* مقرر شد کلیه تاکسی تلفنی های سطح شهر با هماهنگی پلیس راهور در هنگام تمدید مجوز خود نسبت به تامین پارکینگ اقدام و سپس نسبت به صدور مجوز آنان اقدام شود.
تبصره با توجه به گذاشتن موانع توسط مغازه ها و تاکسی تلفنی ها در معابر (جهت گرفتن مکان پارکینگ ماشین) مقرر شد شهرداری وفق مقررات سد نعبر نسبت به جمع آوری این موانع و تذکر به افراد متخلف اقدام لازم بعمل آورند. (بند 3 صورتجلسه 24/02/93) و (بند 3 صورتجلسه 03/04/94)
* مقرر گردید اداره راه و شهرسازی، پلیس راه نسبت به تفکیک خط مسیر  روستای قلعه میان تا اردوگاه و همچنین نصب تمام علائم هشدار دهنده و چراغ چشمک زن اقدام نمایند.
   1396/7/11 15:09        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )