یکشنبه 30 دی 1397
ابراهیم ثابت رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کنگان شد. (کدخبر: 1139)
ابراهیم ثابت رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کنگان شد. مهندس عبدالنبی یوسفی فرماندار کنگان در این آیین با اشاره به اینکه دیدگاه دولت بر توسعه صنعت گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش است و شهرستان کنگان دارای زیر ساخت های گردشگری زیادی از قبیل: سیراف کهن، بازار، ساحل زیبا، فرودگاه بین المللی در جوار شهرستان می باشد، خواستار توجه هر چه بیشتر به آثار و ابنیه تاریخی و فرهنگی و گردشگری کنگان شد.
 وی افزود : باید برای توسعه گردشگری و احیاء میراث فرهنگی شهرستان برنامه های اساسی تدوین و تهیه گردد تا در آینده شاهد حضور و رشد گردشگر در این شهرستان و تاثیر آن در زندگی اقتصادی مردم باشیم.
دکتر ناصر امیر زاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: شهرستان کنگان دارای آثار تاریخی و گردشگری بسیاری است و در حفاظت از این آثار باید کوشید تا روز به روز بهبود یابد.
وی افزد: صنایع دستی و گردشگری یکی از ستون های میراث فرهنگی و جزء قطب گردشگری محسوب می شود و باید همه سعی و تلاش برای حفظ آنها بکار گیریم.
دکتر امیر زاده همچنین خواستار اهتمام بیشتر در جهت محافظت از بناهای تاریخی این شهرستان و ممانعت از ساخت و سازهای بدون مجوز در حریم میراث فرهنگی سیراف شدند.
در ادامه این مراسم فرماندار کنگان انتخاب ابراهیم ثابت را به عنوان مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کنگان تبریک گفته و برای ایشان آرزوی توفیق در خدمت رسانی به مردم نمود.
در ادامه ابراهیم ثابت از برنامه های خود برای توسعه گردشگری شهرستان کنگان مطالبی را ارائه و از حسن اعتماد مدیر کل و فرماندار در انتصابشان به سمت مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکر نمودند.
 گفتنی است شهرستان کنگان با داشتن آثار تاریخی و گردشگری زیادی از قبیل: قلعه شیخ نصوری، مسجد جامع، بازار، آرامگاه سیبوی چاه های سنگی یکی از شهرستان های پر جاذبه و گردشگری در استان بوشهر بشمار می آید.
شایان ذکر است با پیگیری فرماندار و موافقت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان بوشهر اداره میراث فرهنگی در شهرستان کنگان راه اندازی و اولین مدیر بومی این اداره معرفی شد.
ارسال خبر: باغبانی
تهیه وتنظیم: قنبری مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان کنگان   1396/7/23 13:53        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )