سه شنبه 24 مهر 1397
دو هزار تن محصولات کشاورزی از شهرستان کنگان به کشور قطر صادر شد. (کدخبر: 1160)
دو هزار تن محصولات کشاورزی از شهرستان کنگان به کشور قطر صادر شد. سید محمد جعفر هاشمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنگان از صادرات 2000تن محصولات کشاورزی در شش ماهه اول سال جاری از کنگان به کشور حوزه خلیج فارس(قطر) صادر گردیده است.
وی گفت: این محصولات شامل هندوانه، گوجه فرنگی،کدوهندی، کدو حلوایی، گل کلم، بادمجان، شلغم، انگور، سیب، پیاز و سیب زمینی بوده که با نظارت بخش قرنطینه این شهرستان صورت گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی در ادامه بر ضرورت اصلاح و نوسازی باغ های قدیمی یادآور شد و گفت: با اصلاح باغ های قدیمی می توان میزان کیفیت محصول را افزایش داد.
هاشمی در ادامه این گفتگو با پرتال فرمانداری کنگان بیان داشت: بمنظور بازسازی و اصلاح باغ های قدیمی و نیز احداث باغ های جدید و توسعه ارقام خشک و نیمه خشک در یکماه گذشته تعداد 300 اصله نهال کشت بافت از رقم پیارم با استفاده از اعتبارات یارانه ای نهال در اختیار باغداران شهرستان کنگان قرار گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه رقم پیارم از ارقام صادراتی بوده از بازارپسندی بالا برخوردار است و برداشت و نگهداری آن نسبت به سایر ارقام منطقه راحتر و با صرف وقت و هزینه کارگری کمتری همراه است و کشت آن به باغداران توصیه میشود.
ارسال خبر : باغبانی 
تهیه و تنظیم: قنبری- مسئول روابط عمومی فرمانداری کنگان
   1396/8/15 05:39        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )