شنبه 27 بهمن 1397
انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کنگان تشکیل جلسه داد (کدخبر: 1195)
انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کنگان تشکیل جلسه داد مهندس عبدالنبی یوسفی با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در زندگی مردم جامعه اظهار داشت: وضعیت مطالعه و مسائل فرهنگی نیازمند توجه جدی مسئولین است و باید در این زمینه تمامی دستگاههای فرهنگی با هم تعامل و همبستگی داشته باشند.
وی افزود: ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی را باید در دستور کار ادارات قرار دهند .
فرماندار کنگان در ادامه گفت: شهرداری در پرداخت نیم درصد حق کتابخانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند چرا که این مبلغ می تواند در رسیدگی به امورات مربوط به کتابخانه ها کمک شایانی بنماید.
بخشدار مرکزی کنگان با ابراز نارضایتی از عدم همکاری دستگاههای اجرایی گفت: اگر جامعه ای بخواهد به پیشرفت برسد باید کتابخوانی و مطالعه در آن از جایگاه بالایی برخوردار باشد.
وی افزود: دستگاههای اجرایی باید برای هرگونه کار فرهنگی که بحث کتاب در آن مطرح است با نهاد کتابخانه شهرستان هماهنگی لازم را به عمل آورند و با یک تعامل به تهیه کتاب ، مکان و ملزومات اداری مورد نظر اقدام نمایند.
غلامحسین زیبا در ادامه گفت: علیرغم پیگیریهای مستمر دبیر انجمن تاکنون هیچ دستگاهی نسبت به اجرایی نمودن مصوبات اقدام ننموده اند و این نیازمند تعامل و همدلی تمامی دستگاهها می باشد بخصوص دستگاههای فرهنگی و شهرداریها .
در ادامه این جلسه عباس بشی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی ضمن تبریک میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و هفته وحدت خواهان اجرایی نمودن و پیگیری مصوبات انجمن شدند.
وی گفت کتابخانه های شهر کنگان و روستاها نیازمند توجه ویژه و جدی مسئولین در بحث توسعه و احداث هستند و با راه اندازی کتابخانه در لاورگل گام مهمی در ایجاد بسترهای مطالعه در روستاها برداشته شود.
در ابتدای این جلسه آقای اسماعیلی سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان کنگان به ارائه گزارش از نحوه اجرای مصوبات جلسات قبل و بیان دستور کار جلسه پرداخت.
*در ادامه هر یک از اعضاء انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند و تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت کتابخانه و میزان مطالعه در شهرستان کنگان گرفته شد.
*نامگذاری کتابخانه شهر سیراف به ابو سعید سیرافی از تصمیماتی بود که در این جلسه گرفته شد.
ارسال خبر: باغبانی
تهیه و تنظیم: قنبری مسئول روابط عمومی فرمانداری   1396/9/20 09:34        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )