جمعه 01 تیر 1397
دوره آموزشی و توانمندسازی نیروهای بومی جنوب استان آغاز شد (کدخبر: 1211)
دوره آموزشی و توانمندسازی نیروهای بومی جنوب استان آغاز شد با حضور جمعی از مقامات کشوری ، استانی و محلی دوره آموزشی و توانمندسازی نیروهای بومی جنوب استان آغاز شد
نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: این دوره آموزشی با رایزنی های فراوان بویژه در وزارت نفت در جنوب استان و در دو مرحله با حضور 600 نفر از نیروهای بومی 4 شهرستان جنوبی استان بوشهر آغاز می شود.
خانم سکینه الماسی افزود: هدف از اجرای این دوره ، توانمندسازی نیروهای بومی برای ورود به عرصه صنعت جهت اشتغال است.
وی اظهار نمود: برنامه ریزی ها اکنون بگونه ای است که مدیریت پست ها در صنعت بدست نیروهای متخصص بومی باشد.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اولویت در جذب و بکارگیری در صنعت با نیروهایی است که در این دوره شرکت می کنند
الماسی بار دیگر با هشدار به فازهای 19 و 12 گفت: بار دیگر هشدار می دهم فاز 12 پارس 2 کنگان حق ندارد در جذب نیرو غیربومی ها را بکارگیری کند.
وی افزود: اینکه اخیرا می خواهند 65 نفر از نیروهای شاغل در فاز 12 را در فاز 19 بکارگیری کنند غیرقانونی است و محکم مقابل این اقدام خواهم ایستاد.
نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان از تصویب بسته 600 میلیارد تومانی برای شهرستانهای جنوبی استان توسط وزارت نفت خبر داد و عنوان داشت: بخشی از این مبلغ صرف دوره آموزشی و توانمندسازی نیروهای بومی خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر نیز گفت: برگزاری دوره های آموزشی توانمندسازی نیروهای بومی استان یک فرصت طلایی و نماد یک همت و عزم جدی در بین مسئولان استان است.
سعید زرین فرد افزود: مهارت آموزی و آموزش متاسب نیروها بر اساس نیازهای صنعت می تواند به جذب و اشتغال پایدار نیروهای استان بویژه جنوب استان کمک کند.
وی در پایان راه اندازی جهاد دانشگاهی در استان را یک فرصت و ظرفیت مناسب برای استان در محورهای مختلف علمی و پژوهشی و آموزشی دانست.
مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز وزارت نفت نیز گفت: توانمندسازی نیروهای بومی قدمی بزرگ در جهت جذب و اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر است.
مهندس محسن امیریان اظهار نمود: در این دوره 300 نفر شرکت کرده اند و در صورت آمادگی استان و شهرستان آماده آموزش 300 نفر نیروی دیگر نیز در مرحله بعد هستیم.
مشاور اجتماعی وزیر نفت نیز گفت: آموزش ، یادگیری و مهارت اولویت مهم این وزارت خانه برای یادگیری و کسب مهارت است.
سید امیر طالبیان افزود: طرح توانمندسازی و مهارت افزایی می تواند ضمن پایان دادن به شدت فقر به افزایش رفاه اجتماعی کمک کند.
در این مراسم که به همت دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و در دانشگاه پیام نور کنگان برگزار شد ، داریوش اسیری از جوانان بومی کنگان به طرح مطالبات و مشکلات نیروهای بومی بویژه جوانان پرداخت.
وجود دهها نیروی آموزش دیده بیکار و کوتاهی در جذب آنها ، عدم استفاده صحیح از ظرفیت کمپین بیکاری و عدم بکارگیری آنها به رغم قول مسئولین و قرار دادن موانع متعدد در مسیر کمپین بیکاران کنگانی ، بکارگیری نیروهای غیربومی در پروژه های بهره بردار ، استفاده فاز 12 از شاغلین در این فاز و دیگر فازها بجای بکارگیری نیروهای بومی بیکار ، کم توجهی مدیران پارس جنوبی به نیروهای بومی کنگان و توجه بیشتر آنها به جذب نیرو از شهرستان های شمالی استان بوشهر ، عدم اجرا شدن مصوبه بکارگیری پنجاه درصدی نیروهای بومی ، کمک به جذب نیروهای بومی در پتروشیمی ها و شرکت پتروپالایش و اهتمام مجموعه صنعت به حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی منطقه در حوزه بهداشت و درمان و مشکلات اجتماعی از مهمترین مطالبات مطرح شده بود.

   1396/10/14 08:44        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )