دوشنبه 05 فروردین 1398
آنچه در سفر یک روزه استانداربه شهرستان کنگان رخ داد (کدخبر: 1213)
آنچه در سفر یک روزه استانداربه شهرستان کنگان رخ داد عبدالکریم گراوند در کنگان پس از برگزاری مراسم استقبال توسط مسئولان شهرستان و حضور در گلزار شهدا و دیدار با یکی از خانواده ایثارگران این شهرستان، طبق عرف سفرهای شهرستانی خود، از سه واحد تولیدی صنعتی و اشتغال زا در کنگان بازدید کرد و از نزدیک با مشکلات این واحدها آشنا شد.
شرکت تولید نان و شیرینی 'برکت' کنگان نخستین واحدی بود که توسط استاندار بوشهر مورد بازدید قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت تولید نان و شیرینی برکت در جریان این بازدید اظهار داشت: این واحد تولید کننده 49 نوع شیرینی و نان است و 89 نفر در آن اشتغال دارند.
حسین طهماسبی افزود: این شرکت اکنون وارد یازدهمین سال فعالیت خود شده و عمده مشکل آن در بخش بازاریابی است که دلیل آن نیز پخش نان هایی غیر استاندارد و بدون پروانه فعالیت در این شهرستان است.
وی ادامه داد: شرکت تولیدی نان و شیرینی برکت اکنون برای توسعه فعالیت های خود نیازمند 2 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات و تامین آرد با کیفیت در استان با هدف کاهش بهای تمام شده محصولات است.
طهماسبی بیان کرد: این شرکت با راه اندازی خطوط جدید تولید برای تولید کیک، کلوچه، بسکویت، نان های روغنی و قندی آمادگی دارد.
هتل در دست ساخت 'جهان شهر' کنگان دومین طرح مورد بازدید استاندار بوشهر بود که مدیر این هتل در جریان این بازدید گفت: این طرح اکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شامل پنج طبقه و 77 اتاق است.
جهانگیر مذکوری افزود: اکنون 38 میلیارد ریال بدهی بانکی داریم و در صورت تامین 30 میلیارد ریال تسهیلات مشکلی برای اتمام آن نخواهیم داشت.
وی یادآورشد: در این ارتباط نیازمند کمک و افزایش تعامل و همکاری بانک ها برای دریافت تسهیلات موردنیاز هستیم.
مذکوری افزود: این واحد تا به اینجای کار هیچگونه تسهیلاتی از بانک های استان دریافت نکرده از این رو امیدواریم برای دریافت تسهیلات همکاری مطلوب تری توسط بانک های استان در این زمینه صورت گیرد.
شرکت بین المللی سیمان کنگان ( کارخانه سیمان ساروج) به عنوان سومین واحدی مورد بازدید استاندار بوشهر بود مدیرعامل این شرکت گفت: این کارخانه بزرگترین واحد تولید سیمان کشور است که روزانه قادر به تولید 6 هزار تن کلینکر است.
هانی دیزبند افزود: محصولات تولیدی این شرکت به 13 کشور از جمله قطر، کویت، بنگلادش، عمان، هند، عراق و بنگلادش صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه این واحد با سرمایه گذاری 450 میلیارد تومان در سال 1388 احداث شده اظهار داشت: تملک 2 اسکلۀ اختصاصی و امکان بهره‌برداری از اسکله مجاور کارخانه برای بارگیری انواع محصولات، سرعت بارگیری بالا، قابلیت بارگیری سیمان فله، پاکتی، دسترسی مستقیم به آبهای آزاد، کیفیت بالای محصولات مستند به گواهی‌ نامه‌های بین‌المللی، استقرار سیستم‌های مختلف مدیریتی درشرکت مستند به تایید‌های رسمی، بهره‌گیری از تکنولوژی روز و ماشین‌آلات آلمانی در فرآیند تولید و بارگیری و دسترسی به مواد اولیه مرغوب و نزدیک به محل کارخانه از معادن تحت مالکیت شرکت از جمله مزیت های مهم این شرکت است.
دیزبند ادامه داد: مواد موردنیاز تولید سیمان شامل سنگ آهک و مارن از معدن همجوار شرکت سیمان کنگان تامین و مابقی نیز شامل سیلیس و سنگ آهن نیز از معادن استان های همجوار تامین می شود.
وی ادامه داد: این شرکت با اولویت بکارگیری نیروهای بومی منطقه سه هزار فرصت شغلی ایجاد کرده که از این شمار 500 شغل مستقیم و مابقی غیرمستقیم است.
دیزبند اظهارداشت: این شرکت در سال های 1386 تا 1387، برای خرید ماشین آلات خارجی از شرکت پلی زیوس آلمان، 40 میلیون و 500 هزار یورو وام از صندوق ذخیره ارزی دریافت کرد که به دلیل مشکل عدیده ای که در چند سال گذشته گریبانگیر صنعت شد تاکنون موفق به پرداخت کامل اقساط تسهیلات فوق نشده است.
وی افزود: اکنون براساس اعلام بانک کل بدهی شرکت یکهزار و 257 میلیارد ریال است که براساس ابلاغ مصوبه رفع موانع تولید قرارداد جدیدی بین شرکت سیمان و بانک ملی منعقد شد که براساس آن باید معوقات را ظرف مدت 6 ماه پرداخت کند.
دیزبند ادامه داد: باتوجه به اینکه از مجموع 20 قسط این تسهیلات، تاکنون 18 قسط مانده، پرداخت معوقات ظرف مدت 6 ماه در شرایط کنونی شرکت بسیار دشوار است.
وی گفت: امیدواریم در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی شرایطی فراهم شود تا اقساط باقیمانده ظرف مدت پنج سال و بصورت اقساطی پرداخت شود.
ارسال خبر:باغبانی
تهیه و تنظیم : قنبری مسئول روابط عمومی فرمانداری
   1396/10/24 13:07        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )