یکشنبه 28 مرداد 1397
شورای اداری شهرستان کنگان تشکیل شد (کدخبر: 1247)
شورای اداری شهرستان کنگان تشکیل شد فرماندار کنگان:
 40 پروژه در دهه فجر امسال به بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی خواهد شد
مهندس فتح الله نوروزی در هفتمین  جلسه شورای اداری شهرستان کنگان با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: در دهه فجر امسال 40 پروژه با اعتبار 430 میلیارد ریال افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.
وی خطاب به مسئولان دستگاههای اجرایی گفت: با بازدید های مکرر و نظارت جدی و دقیق بر پروژه ها ، کیفیت و کمیت را به بالاترین سطح برسانید.
رییس شورای اداری ایجاد آرامش و حقوق شهروندی را دو مطالبه مهم دولت از مسئولان دانست و با اشاره به موفقیت های دولت تدبیر و امید اظهار داشت: دولت دکتر روحانی با هدایت های مقام معظم رهبری توانست در حوزه سیاست خارجه بر مبنای عزت ، مصلحت و حکمت توانست ضمن تنش زدایی ، اعتماد سازی را در عرصه بین الملل ایجاد کند.
وی استقلال رای در عین مشورت ، پاک دستی ، امانت داری ، پرهیز از تندخویی ، صلابت در کار ، شجاعت در تصمیم گیری ، برنامه ریزی هدفمند ، همدلی و هماهنگی را ویژگی مدیران دولت یازدهم دانست و بر ضرورت هماهنگی در در جهت توسعه شهرستان تاکید کرد.
فرماندار کنگان به نقش و جایگاه شوراهای اسلامی اشاره و با بیان اینکه شوراها بعنوان وکلای مردم می توانند بازویی توانمند برای دولت باشند بر لزوم همراهی و همکاری مدیران با شوراها تاکید کرد.
نوروزی در بخش پایانی با تاکید بر ضرورت تعظیم شعائر دینی و پر رنگ برگزار کردن مراسم فاطمیه و برنامه های دهه فجر تاکید و از ضرورت تقویت امید و نشاط اجتماعی در برنامه ها تاکید کرد.
تقدیر از برگزاری جشن ازدواج آسان 48 زوج شهرستان ، برگزاری همایش برترین های کنگان ، برگزاری مراسم تجلیل از پرستاران ، تاکید بر ضرورت تعامل سازنده با اصحاب رسانه و مطبوعات از دیگر مطالب مطرح شده توسط فرماندار کنگان بود.
امام جمعه کنگان نیز با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) ، لزوم برگزاری مجالس باشکوه فاطمی و رعایت حرمت فاطمیه در برنامه های دهه فجر گفت: هیأت و خطبا به موضوع تقیه در ایام فاطمیه توجه داشته باشند.
حجت الاسلام محمود محمودی با گرامیداشت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: مسئولان و دست اندرکاران ستاد دهه فجر بگونه ای برنامه ریزی کنند که برنامه ها منجر به تعطیلی ادارات و اخلال در کار منجر نشود.
وی دهه فجر را فرصتی مغتنم برای بیان خدمات نظام نوپا و کارآمد دینی دانست و با اشاره به نقش و جایگاه والای مردم در تمام صحنه ها تاکید کرد: مشارکت مردم در برگزاری برنامه های دهه فجر یک ضرورت است که بایستی در برنامه ها به آن توجه جدی شود.
امام جمعه کنگان با تاکید بر لزوم التزام شرکت های منطقه به حمایت و استفاده از پیمانکاران بومی گریزی به مسئله خرید شرکت ها زد و گفت: یکی از انتظارات جدی و مطالبات بحق اینست که شرکت های منطقه خریدشان را از این شهرستان و بازار این خطه قرار دهند .
وی در پایان با گلایه شدید از تاخیرهای مکرر در پرداخت حقوق کارگران شاغل در صنعت بیان نمود: دستگاه اجرایی و قضایی با اقتدار و از طریق قانون با مدیران و شرکت های متخلف برخورد کنند.
امام جمعه اهل سنت کنگان نیز گفت: انقلاب اسلامی بزرگترین عنایت و لطف الهی بر ملت ایران و همه مظلومان و آزادگان عالم بود.
شیخ محمد جمالی با تجلیل از شخصیت بزرگ امام راحل و خلف صالح ایشان اظهار داشت: مردم داری و مردم محوری ویژگی بارز امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و هست و مسئولان در مردم داری و تکریم ارباب رجوع بایستی به امام و رهبری اقتدا کنند.
وی در پایان با اشاره به بدهی برخی ادارات به اوقاف و امور خیریه گفت: اجتناب برخی ادارات از پرداخت حق و حقوق و اجاره (اماکن موقوفی) به اوقاف و امور خیریه حرام شرعی است .


ارسال خبر: باغبانی
تهیه و تنظیم: محمد علی قنبری - ابوذر حسین پور
   1396/11/10 12:06        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )