یکشنبه 03 تیر 1397
برگزاری همایش بزرگ تجلیل از مقام معلم با حضور فرماندار شهرستان کنگان (کدخبر: 1372)
برگزاری همایش بزرگ تجلیل از مقام معلم با حضور فرماندار شهرستان کنگان همزمان با اعیاد مبارک شعبانیه بویژه میلاد با سعادت منجی عالم بشریت قائم آل محمد (ص) و بمناسبت بزرگداشت مقام شافح معلم جشن بزرگ روز معلم که به همت ستاد بزرگداشت مقام معلم شهرستان کنگان و با حضور جمعی از مسئولین از جمله فتح اله نوروزی فرماندار کنگان معاونین فرماندار ، بخشدار مرکزی ، امامن جمعه شیعه و اهل سنت ، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در محل پارک خلیج فارس و با استقبال ویژه خانواده های معلمین و کارکنان آموزش و پرورش برگزار شد.

در ابتدای این مراسم فرماندار کنگان ضمن خوشامدگوئی به حضار ، یاد شهدای شهرستان ، شهدای فرهنگی و شهدای دانش آموز را گرامی داشته و با تشکر از  مشارکت همگان دراین مراسم بویژه مدیر آموزش و پرورش شورای اسلامی شهرهای سه گانه شهرستان ، شهرداران، دهیاران ، شوراهای اسلامی شهر و روستا ، سمن ها ، شرکت های مستقر در شهرستان ، مدیر عامل مجتمع گازی پارس جنوبی و اکیپ های خدمات شهری شهرداری کنگان طی سخنانی اظهار داشت: معلم معمار دانائی است و زیباترین وظیفه اجتماعی وظیفه معلمی است.

فرماندار کنگان گفت: یاد و خاطره فیلسوف شهیر استاد مطهری را گرامی می دارم ، آن استادی که با قلمش با بیانش با منطقش ، با استدلالش ، با انحرافات شجاعانه مبارزه می کرد و با خون سرخش پای صفحات مبارزاتش را امضاء کرد.

وی ادامه داد: مطهری حاصل عمر امام بود ، مطهری پاره تن امام بود ، مطهری کسی بود که نظر امام پیرامون آثارش نظری بسیار برجسته است که براستی امام اشاره نمودند آثار مطهری بدون استثناء آموزنده و خوب است و یاد این بزرگ را بعنوان روز معلم نام گذاری شده است. که ما این را به فال نیک می گیریم.

وی افزود: کلید خوشبختی هر جامعه بدست معلم است ، و تشکیل هویت نسل جدید به بدست معلم است.
فرماندار کنگان بیان داشت: معلم را باید به عنوان بزرگترین مشوق تعلیم و تربیت دانست.

فتح اله نوروزی در ادامه گفت: لازم می دانم یاد کنیم از آن معلمان فداکاری که فداکاری کردند ، جان خودشون در طبق اخلاص گذاشتند تا دانش آموزانشان از اون آسیب هائی که می توانست آنها را تهدید کنند جانی تازه ای داده باشند و یاد و خاطره آن معلمان فداکار را در جمع نورانی شما گرامی می دارم.
رئیس شورای آموزش و پرورش گفت: معلمان نقش انبیاء را برعهده دارند و مسیرشان ، راهشان و هدفشان ، هدف انبیاء است و تقارن آن با نیمه شعبان را به فال نیک می گیرم و صمیمانه تبریک عرض می نمایم.
وی گفت: شما فرهنگیان بعنوان طلایه داران عرصه دانائی و شما معماران بنای رفیع معنویت هستید.
فتح اله نوروزی ادامه داد: شما معلمین پیش قراولان صیانت از رسالت گرانقدر انبیاء هستید.
وی همچنین از همه اقشار جامعه خواستند: اگر می خواهیم آموزش و پرورش توانمند و قوی داشته باشیم باید به برنامه ها و تجلیل از مقام شامخ معلم توجه کرد.
وی افزود: آموزش و پرورش سنگ زیر بنای آینده کشور است و بازده آموزش و پرورش برای کشور حیاتی ، کارآمد و ماندگار است ، پس باید به مجموعه آموزش و پرورش توجه جدی داشته باشیم.
نوروزی گفت: آموزش و پرورش بعنوان بزرگترین جامعه انسانی که دایره ارتباطی آن به نوعی کل افراد جامعه را در بر می گیرد ، پس باید به آموزش و پرورش توجه لازم داشت.
فرماندار کنگان تاکید کرد: اگر می خواهیم آموزش و پرورش را بعنوان رکن اساسی توسعه بدانیم و نقش آموزش و نقش دانایی را در توسعه پر رنگ بدانیم باید به آموزش و پرورش توجه داشته باشیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش در ادامه بیان داشت: آموزش و پرورش به عنوان اساسی ترین نهاد اجتماعی در شکل دهی ، هویت و کنترل افراد هر جامعه بشری می دانیم و داشتن یک آموزش و پرورش توانمند را لازمه توسعه اجتماعی می دانیم پس باید به آموزش و پرورش توجه کنیم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید گفت: در دولت یازدهم 64 کلاس درس به مجموعه کلاس درس شهرستان کنگان اضاف شده است و از شروع دولت دوازدهم و ان شاء الله تا پایان سال 1397 تعداد 97 کلاس درس را با همراهی و مشارکت بسیار خوب سرکار خانم دکتر الماسی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و با بهره گیری از ظرفیت نفت در شهرستان خواهیم داشت که این اتفاق برای شهرستان یک اتفاق میمون و مبارک است.
وی در ادامه گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید علاوه بر سلامت محور ، بعنوان آموزش محور نیز می باشد که در این خصوص انجام طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان و نخبه پروری را می توان در شهرستان اشاره کرد.
فتح اله نوروزی در ادامه این آیین بیان داشت: 51 کلاس درس از پروژه های نفت کلنگ زنی خواهیم نمود ، 25 کلاس از محل تملک دارائی ، 21 کلاس هم در دهه فجر سال 96 کلنگ زنی شده که مجموعاٌ تا پایان سال 1397 تعداد 97 کلاس درس و 1 سالن چند منظوره به مجموعه آموزش و پرورش اضافه خواهیم کرد.

در این آیین سرکار خانم الماسی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، دکتر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ، نادر احمدی رئیس شورای اسلامی شهر کنگان ، محیسن رئیس آموزش و پرورش کنگان مطالبی را پیرامون مقام شامخ معلم ایراد نمودند و سپس خواننده کشوری مهدی یراحی به نوازندگی پرداختند.

تهه و تنظیم: محمد علی قنبری
عکس: رضا زیارتی


   1397/2/13 14:23        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )