سه شنبه 26 تیر 1397
معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر در نشست هم اندیشی جامعه اهل سنت شهرستان کنگان
شهرستان کنگان رتبه برتر برنامه های نشاط اجتماعی استان بوشهر را به خود اختصاص داد (کدخبر: 1386)
شهرستان کنگان  رتبه برتر برنامه های نشاط اجتماعی استان بوشهر را به خود اختصاص داد فتح اله نوروزی فرماندار کنگان در خصوص اشتغال اهل تسنن در حوزه مدیریتی کنگان بیان داشت: در بحث اشتغال اهل تسنن فعالیت هایی داشته ایم و در دوره مدیریتی این جانب یکی از مدیران در بهداشت و درمان شهرستان مشغول خدمت می باشد و این را به فال نیک می گیرم.
فرماندار در ادامه گفت: 20 درصد جمعیت شهرستان کنگان جامعه اهل تسنن تشکیل می دهند که با تعامل بسیار خوبی در حوزه شهرستان و در حوزه حاکمیتی به رتق و فتق امورات خودشان هستند.
نماینده عالی دولت در شهرستان کنگان گفت: دوقوم و مردمانی خوب و نجیب شیعه و اهل تسنن در کنگان و در کنار هم با تعامل ، همراهی و همکاری همدیگر سالیان سال توانسته اند با برادری در کنار هم قرار گیرند .
وی گفت: با هماهنگی هایی که بعمل آمده و مشخص شدن پیمانکار پروژه ، اسکله سیراف  در هفته دولت اجرائی می شود.
وی افزود: با تعامل و همکاری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و با استفاده از ظرفیت های شرکت های مستقر در منطقه در جهت بهبود و توسعه شهرستان کنگان اقداماتی انجام خواهیم داد.
فتح اله نوروزی در ادامه تصریح نمود: در هفته دولت 9  آموزشگاه عملیات اجرائی خواهد شد.
وی همچنین گفت: برای توسعه فرهنگی ، ورزشی و توسعه هنر از همه ظرفیت ها استفاده خواهم نمود.
نوروزی بیان نمود: شهرستان کنگان در انتخابات نود و شش ، 65 درصد آرای مردم به دولت تدبیر و امید داده شده است ، که نقش عزیزان اهل سنت برجسته می باشد.
نماینده عالی دولت در پایان از همراهی و تعامل همه عزیزان اهل تسنن ، امامان جمعه که با مجموعه فرمانداری دارند تشکر و قدردانی نمودند و خواستار توجه جدی به مطالبات آنان شدند.
 -----------------------------------------------------------------------------------------------------

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در جمع جامعه اهل سنت شهر کنگان: در کشور ما بخصوص استان بوشهر اقلیتی بنام اهل سنت وجود ندارد و ما همه ملت ایران هستیم و اکثریتی داریم بنام مسلمانان و این افتخار بزرگی برای ما است.
دکتر مجید خورشیدی گفت: تنش قومی در بین ملت ایران وجود ندارد در قبل از اسلام و بعد از اسلام هم اقلیت های دینی از حقوق خاصی برخوردارند، و همه یک ید واحد ه ای بوده ایم در پیروزی انقلاب و همچنین در دفاع مقدس.
وی افزود: عزیزان فراوانی از اهل سنت با زبان مختلف در مناطق مختلف و در دفاع مقدس جانانه از کشور خودشان و از دین و زبان خودشان دفاع کردند و این یک افتخار برای کشور ماست .
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اظهار داشت: ملت ایران از هر طبقه و نژاد و زبان دارای حقوقی برابر هستند.
وی گفت: در قانون اساسی فقط 3 اقلیت (مسیحی، کلیمی و زرتشتی) هستند که ، بیشتر از اندازه جمعیتشان تبعیض مثبت در موردشان قائل شده است و آنها هم حقوقی برابر دارند.
وی افزود: بین سالروز و زاد روز پیامبر اکرم (ص) تفاوتی است، بین 12 ربیع الاول و 17 ربیع الاول ، این تفاوت هم حضرت امام (ره) به نقطه وحدت تبدیل کردند. و با نام گذاری این هفته بعنوان هفته وحدت ، از همه خواستند در راستای تقریب و وحدت کارهای بزرگتر و بیشتری کنیم .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر ابراز نمودند: در سال های آخر دولت دهم بود که 500 هزار نفر در یک فقره وارد دستگاههای دولتی و حقوق بگیر دولت شدند و وجود این تعداد خود بخود این مانع را ایجاد کرد که در دولت یازدهم و دوازدهم نتواند استخدامی داشته باشد.
خورشیدی در ادامه گذری هم به ظرفیت های خوب استان بویژه شهرستان کنگان کرد و گفت: ظرفیت های بالقوه ای در شهرستان ایجاد شده و نباید بیشتر در این راستا حرکت کنیم و از ظرفیت های بزرگی بنام توریسم استفاده کرد.
وی افزود: سیراف می تواند قطب گردشگری شهرستان در جذب گردشگر باشد.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر در خصوص تسهیلات خود اشتغالی گفت: تسهیلات بسیار خوبی در اختیار استان می باشد و جوانان را می توانید سوق دهید به سوی کارآفرینی.
وی افزود: از تسهیلات ارزان قیمت در راستای گردشگری برنامه ریزی کنید که این می تواند کمک بزرگی به توسعه شهرستان و بخش نماید.
مجید خورشیدی سپس گذری هم به اجرای طرح نشاط اجتماعی زد و بیان داشت: در دولت تدبیر و امید بیش از 900 طرح و برنامه نشاط اجتماعی در استان بوشهر داشته ایم و شهرستان کنگان در بحث برنامه نشاط اجتماعی رتبه برتر استان را به خود اختصاص داد.
وی در پایان از پیگیری مطالبات اهل سنت در جذب نیروهای جویای کار، انتصابات و پست های مدیریتی، طرح های بهداشتی ، عمرانی ، ورزشی ، دینی، هنری و فرهنگی، آلایندگی، عوارض ارزش افزوده، گمرکی ، صید و صیادی و ... اعلام آمادگی نمودند و بیان داشت: با استفاده از تمامی ظرفیت های استان و شهرستان در جهت خواسته های بحق شماها بخصوص جامعه اهل سنت بطور جد پیگیری خواهد شد و برای تحقق مطالبات مردم شهرستان از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.
در آغاز نشست هم اندیشی، شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت کنگان ، نماینده مجمع مشورتی اهل سنت کنگان، امام جمعه شهر سیراف، امام جمعه شهر بنک و برخی از شیوخ مطالبی را ایراد و خواستار توجه جدی به مطالبات اهل سنت شهرستان کنگان شدند. 

   1397/2/18 22:18        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )