سه شنبه 30 بهمن 1397
جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان کنگان (کدخبر: 1400)
جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان کنگان

جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار شهرستان کنگان ، به ریاست عباس بشی معاون فرماندار کنگان و با اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید
در این جلسه عباس بشی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان کنگان در ابتدا این جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و با اشاره به اهمیت تنظیم بازار اظهار داشت : تنظیم بازار یکی از اولویت های اصلی دولت برای ایجاد تعادل در قیمت کالاهاست و با توجه به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان نیز قرار داریم توجه به این امر باید در دستور کار اعضای ستاد تنظیم بازار در شهرستان نیز قرار گیرد .
وی ادامه داد: جذب و توزيع كالاهاي اساسي و حفظ آرامش بازار و رفاه همشهريان و تشديد بازرسي و نظارت محسوس به منظور جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي در اين ايام مطرح و مصوبات ذيل به تصويب رسید:

1-با توجه به نقش مهم كارگروه تنظيم بازار در مديريت و آرامش نسبي بازار جلسات بصورت فعلي و منظم تشكيل گردد.
2-مديريت  جهاد كشاورزي قيمت و مقدار كالاهاي جذب شده را به اداره صنعت معدن و تجارت جهت بازرسي و كنترل اعلام نمايند.
3-شبكه بهداشت و درمان با همكاري اعضاي كارگروه در جهت رعايت اصول بهداشتي و جلب رضايت حداكثري شهروندان نسبت به تشديد بازرسي ها از واحدهاي صنفي (قنادي ها-اغذيه فروشان –نانواييها و ...)جهت برخورد با تخلفات بهداشتي اقدام نمايند.
4-اجراي طرح ويژه نظارتي ضيافت با تشديد گشت مشترك در راستاي كنترل و نظارت مستمر از سوي ادارات صنعت ،معدن و تجارت ، تعزيرات حكومتي ، شبكه بهداشت و درمان  ،شبكه دامپزشكي و اتاق اصناف همكاري لازم صورت پذيرد .
5-مديريت جهاد كشاورزي شهرستان نسبت به تهيه ،جذب و توزيع كالاهاي تخصيصي شامل برنج ، گوشت ، مرغ ، شكر و تخم مرغ در صورت نياز مجدد شهرستان اقدام لازم را از سوي سازمان مطبوع بعمل آورد.
6-اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نسبت به شناسايي و معرفي عاملين كالاهاي اساسي در شهرستان و معرفي به مديريت جهادكشاورزي اقدام نماید.
7-شبكه دامپزشكي در راستاي حفظ امنيت و سلامت غذاي شهروندان در ماه مبارك رمضان نظارت بر مراكز عرضه فراورده هاي خام دامي و جلوگيري از عرضه و فروش طيور و دام خارج از كشتارگاه اقدام نمايد.
8-با توجه به فرا رسيدن ماه مبارك رمضان و باستناد دستورالعمل بند م ماده 37 ق ن ص در خصوص ساعات كار و ايام تعطيل واحدهاي صنفي شيفت كاري صنوف اتحاديه اغذيه فروشان درماه مبارك رمضان پس از اخذ مجوز و بانظارت و كنترل اماكن عمومي صورت پذيرد.
9-اداره صنعت معدن و تجارت نسبت به انجام تشديد بازرسي هاي مستمر و دوره اي از سطح بازار و واحدهاي صنفي نانوايان و اغذيه فروشان و عاملين توزيع كالاهاي اساسي مخصوصا در ماه رمضان اقدام نمايند. 
10-در جهت كنترل و مديريت موثر از نانوايان اقدام لازم در خصوص تنظيم ليست كشيك نانوايان از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت و انجام گشت هاي نظارتي مشترك با محوریت اداره صنعت، معدن و تجارت به ويژه در ايام ماه مبارك رمضان اقدام گردد.


   1397/3/1 09:36        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )