چهارشنبه 02 آبان 1397
میزان زکات فطریه در کنگان اعلام شد (کدخبر: 1433)
میزان زکات فطریه در کنگان اعلام شد دفتر امام جمعه شهرستان کنگان پس از بررسی های متعدد توسط افراد خبره و مورد و ثوق و بر اساس ( قوت غالب شهر ) قیمت گندم و برنج و خرما در بازار مسلمین میزان ریالی زکات فطره در کنگان و بنک را به شرح ذیل اعلام کرد:
بر اساس قیمت :
گندم به ازای هر نفر 6 هزار تومان
برنج به ازای هر نفر 22 و 500 تومان
خرما به ازای هر نفر 18 هزار تومان می باشد
افرادی که می خواهند از مالی که خمس به آن تعلق گرفته ولی خمس آن را پرداخت نکرده اند ، فطریه خود را بپردازند بایستی ابتدا خمس آن را پرداخت سپس از پول طیب و طاهر باقیمانده زکات فطره را بپردازند.
بنابراین این افراد بایستی بر مبنای پول :
گندم 8 هزار تومان
برنج حدود 30 هزار تومان
خرما حدود 25 هزار تومان
( به ازای هر نفر ) را ابتدا جدا کرده ، یک پنجم را بعنوان خمس به مرجع تقلید خود و یا نمایندگان مراجع پرداخت سپس از پول باقیمانده که اصطلاحا طیب و طاهر است فطریه را بپردازند.
زمان وجوب زکات فطره از غروب شب عید فطر است و مراجع تقلید تأخیر پرداخت آن را بعد از نمازعید جایز نمی‌دانند، اما اگر کسی نماز عید را نخواند، باید فطریه را تا ظهر عید پرداخت کند ، ولی اگر دسترسى به فقیر ندارد ، مى‌تواند مقدارى از مال خود را به نیت فطره جدا کرده و براى مستحقى که در نظر دارد یا براى هر مستحقی کنار بگذارد و باید هر وقت که آن را مى‌دهد نیت فطره کند. اما اگر موقعى که دادن زکات فطره واجب است، فطره را ندهد و کنار هم نگذارد ، احتیاط واجب آن است که بعداً بدون اینکه نیّت ادا و قضا کند (به قصد قربت) فطره را بدهد.
فطریه بایستی به فرد یا افراد فقیری همان شهر که فقر آنها مسلم باشد پرداخت شود
زکات فطره عام تنها به فقرای عام می رسد و تنها سادات می توانند زکات فطره خود را به سادات فقیر بپردازند
افراد می توانند سه کیلوگرم گندم – برنج – جو – خرما -کشمش و … را به عنوان زکات فطره به فقیر بدهند
نماز عید فطر با اعلام از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب ، ساعت ۷ صبح درمصلای کنگان به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمودی اقامه خواهد شد.
   1397/3/22 14:43        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )