چهارشنبه 28 شهریور 1397
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت:
با تخصیص اعتبار لازم و برنامه ریزی های انجام شده 70 طرح نیمه تمام شهرستان کنگان این استان امسال و سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد (کدخبر: 1465)
با تخصیص اعتبار لازم و برنامه ریزی های انجام شده 70 طرح نیمه تمام شهرستان کنگان این استان امسال و سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد
عبدالکریم گراوند  درنشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان بوشهر در شهرستان کنگان گفت : دراین ارتباط تذکر جدی ابلاغ شده و همه باید زمینه را برای جذب و مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران فراهم کنند.
وی افزود : ایجاد امید، اشتغال و کارآفرینی با استفاده بهینه از منابع داخلی وظیفه مهم و رسالت همگانی است و اگر از منابع موجود داخلی استفاده صحیح، اصولی و منطقی شود نیازی به سرمایه گذاران بیرون از مرزها نداریم.
گراوند بیان کرد: در بسیاری از امور سیاست سایه انداخته و همین مساله باعث ایجاد چالش هایی در کشور شده که باید این رویه تغییر کند.
استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تکمیل و اتمام طرح های نیمه تمام اولویت مهم در این استان و مهمترین جهت گیری در حوزه تخصیص اعتبارات و توسعه و عمران بهره برداری از این طرح ها است.
وی با گلایه مندی از اینکه برخی طرح ها بدلیل نبود مدیریت صحیح منابع سالهاست که نیمه تمام مانده است گفت: استفاده صحیح از منابع و سرمایه ها و اعمال مدیریت منطقی و مدبرانه واجب شرعی و قانونی است.
نماینده عالی دولت در استان بوشهر ضمن هشدار به برخی مدیران و کارشناسان در باره ایجاد وقفه در اجرای طرح ها و در شرایط جنگ اقتصادی افزود: برخی مدیران و کارشناسان در این استان بیشتر از روی ناآگاهی با کارشکنی های خود باعث وقفه در طرح ها و تلف شدن منابع می شوند که اگر خود را اصلاح نکنند جایی در سیستم اداری نخواهند داشت.
استاندار بوشهر در بخش دیگری با اشاره به ظرفیت های شهرستان کنگان بویژه در حوزه گردشگری بیان کرد: هدف از برگزاری جلسات شورای توسعه و برنامه ریزی استان بوشهر در شهرستان ها رفع موانع و مشکلات در توسعه مناطق شهری و روستایی و تسریع در اجرای طرح ها است که در شهرستان کنگان نیز با تحقق این مهم چرخ توسعه این خطه شتاب بیشتری خواهد گرفت.

رضا عوض پور  درنشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان بوشهر در کنگان گفت :برای تکمیل این طرح یکهزار و 110 میلیارد ریال نیاز است که 30 طرح از این شمار در هفته دولت و دهه فجر سال جاری افتتاح خواهد شد.
دبیر شورای توسعه و برنامه ریزی استان بوشهر اضافه کرد: بیشترین طرح ها مربوط به عمران شهری و روستایی است که طرح های شهرداری کنگان با 80 درصد پیشرفت فیزیکی بهترین عملکرد را در بین دستگاه های اجرایی این شهرستان داشته است.
عوض پور، با اشاره به مشکل کم آبی اظهار داشت: هم اکنون 33 درصد خط لوله آب استان بوشهر فرسوده است که این وضعیت آب زیادی را در شبکه آبرسانی این استان هدر می دهد.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از یک درصد پرتی آب در استان بوشهر در مناطق شهری و روستایی 140 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

فرماندار کنگان با تقدیر ازاقدام استاندار بوشهر دربرگزاری شورای توسعه و برنامه ریزی استان بوشهر درشهرستان ها گفت: این اقدام ارزشمند سبب پویایی استان و رونق توسعه، عمران و آبادانی درشهرها و روستاها و منفعت رسانی بهتر و بیشتر به مردم می شود.
فتح الله نوروزی افزود: درنشست های هم اندیشی برای توسعه شهرستان کنگان دردولت یازدهم و دوازدهم 255 مصوبه اتخاذ که 116 مصوبه بصورت کامل اجرا، 84 مصوبه در دست اجرا، 16 مصوبه به کارگروه رفع موانع تولید ارجاع و مابقی نیز در دست پیگیری است.
وی درباره مشکل اشتغال در کنگان گفت: به رغم اقدامات موثر و جذب و بکارگیری ده ها نفر از جوانان جویای کار این شهرستان در مجموعه صنعت هنوز بیکاری یکی از تنگناهای این شهرستان است.
نوروزی در مورد اسکله کنگان اظهار داشت: هم اکنون بخشی از نارسایی ها در این زمینه مربوط به تفکیک نشدن بخش تجاری و صیادی، فضای محدود حوضچه و عمق نامناسب برای پهلوگیری کشتی در این اسکله است.
نوروزی از کندی و توقف مطالعه اسکله جدید در بندر تمبک این شهرستان انتقاد کرد و ادامه داد: عملیات اجرایی اسکله سیراف بزودی آغاز و اسکله بندر پرک نیز لایروبی خواهد شد.
فرماندار کنگان با تاکید بر تسریع در اجرای تقاطع های غیرهمسطح کمربندی کنگان به بلوار وفاق و پیشرفت مناسب طرح در محدوده شهرستان کنگان اظهارداشت: انتظار می رود در شهرستان مجاور نیز عملیات اجرایی بلوار وفاق که باعث به حداقل رسیدن مسیر 2 شهرستان کنگان و دیر و توسعه این شهرستان ها می شود تسریع و اجرایی شود.
نوروزی در مورد دهکده گردشگری کنگان گفت: در صورت تخصیص اعتبار لازم و اجرای فاز اول و فازهای دیگر این طرح، دهکده گردشگری به یکی از طرح های ماندگار دولت تدبیر و امید در شهرستان که باعث شکوفایی اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری می شود، تبدیل خواهد شد.
وی به بازدید استاندار بوشهر از خط انتقال مخازن آب کنگان نیز اشاره کرد افزود: با اجرای این طرح بخشی از مشکلات شهر کنگان در حوزه کم آبی برطرف خواهد شد.
فرماندار کنگان در باره آبرسانی به 2 روستای فاقد لوله کشی آب لاور ده و لاورگل بیان کرد: اجرای طرح آبرسانی و لوله کشی آب در این روستاها در هفته دولت سال جاری آغاز می شود.
وی با تحسین اقدامات دولت در حوزه سلامت و ارتقای بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به عنوان قطب درمانی جنوب استان بوشهر اظهار داشت: در صورت تزریق بودجه و اجرای طرح های توسعه این بیمارستان وضعیت حوزه سلامت شهرستان بهبود بیشتری خواهد یافت.
نوروزی، ضمن تاکید بر تسریع در اجرای طرح متوقف شده مجتمع فرهنگی شهر بنک به کمبود سرانه آموزشی در شهرستان کنگان اشاره کرد و افزود: سالانه حدود 500 دانش آموز به جمعیت دانش آموزی این شهرستان افزوده می شود که این مساله باعث محدودیت و کمبود فضای آموزشی شده است.


 
   1397/4/12 23:14        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )