دوشنبه 05 فروردین 1398
نشست فرماندار کنگان با روحانیون شهرستان به مناسبت هفته دولت (کدخبر: 1586)
نشست فرماندار کنگان با روحانیون شهرستان به مناسبت هفته دولت نشست فتح اله نوروزی فرماندار کنگان و برخی از مسئولین با روحانیون شهرستان به مناسبت هفته دولت در محل فرمانداری کنگان برگزار شد.

فرماندار کنگان استان بوشهر گفت: روحانیت پشتیبانان معنوی نظام و راهنمایی برای رسیدن به نقطه امن و سلامت اند.مهندس فتح الله نوروزی بمناسبت هفته دولت و در دیدار با ائمه جمعه و جماعات و روحانیون شهرستان کنگان افزود: روحانیت در شکل گیری انقلاب ، دفاع مقدس و تداوم نهضت همواره نقشی کلیدی داشته و رهنمودها و ارشادات آنان می تواند در گذر از پیچ های خطرناک و تحقق وحدت و انسجام ملی اثرگذار باشد.
وی با اشاره به مسائل روز کشور و تلاش دشمن برای اخلال در وحدت حاکم در کشور تاکید کرد: همدلی و همزبانی مردم و مسئولان نیاز مبرم کشور در این شرایط خاص و حساس است و همه باید با اطاعت از فرامین رهبری فرزانه انقلاب بستر را برای تحکیم وفاق ملی بیش از پیش فراهم کنند.
این مقام مسئول با اشاره به نزدیک شدن به چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بر ضرورت تبیین اهداف انقلاب ، خدمات نظام کارآمد دینی و تزریق روح امید در جامعه تاکید کرد.
رییس شورای اداری شهرستان کنگان با تبریک هفته دولت و تشریح بخشی از دستاوردها و خدمات دولت تدبیر و امید در چند ساله اخیر بیان نمود: امروز برای دولت باعث افتخار است پس از سالهای متمادی چشم انتظاری ، مردم دو روستای دور افتاده لاورده و لاورگل از نعمت آب لوله کشی بهره مند شده اند.
نوروزی افزود: از اعتبار 830 میلیارد ریالی 33 پروژه افتتاح شده و یا کلنگ زنی شده 160 میلیارد ریال مربوط به پروژه های عمران روستایی است که این مهم نشان از اهتمام به توسعه روستاهای شهرستان است.
وی گریزی به موضوع اشتغال زد و گفت: گرچه هنوز مشکل اشتغال در شهرستان بصورت کامل حل نشده است اما در سالهای اخیر توفیقات مهمی در این زمینه حاصل شده است و این موضوع همچنان با جدیت ادامه خواهد یافت.
فرماندار کنگان در پایان از اهتمام بیشتر به حوزه فرهنگ بویژه فرهنگ دینی ، پیگیری حل مشکلات تعاونی مرزنشینان ، پیگیری پیوست فرهنگی از طریق مجموعه صنعت ، تداوم نشست های مردمی در محله های مختلف شهر و تلاش و عزم جدی برای توسعه اسکله کنگان خبر داد.*امام جمعه کنگان* نیز گفت: هفته دولت فرصتی مغتنم برای ارزیابی عملکرد دولت و بازخوانی شاخص های دولت اسلامی و ویژگی های دو دولت مرد شهید و مطالبه آن از دولت است.
حجت الاسلام محمود محمودی به نقش و جایگاه عالمان دین در منظر روایات و کلام ائمه اهلبیت (ع) اشاره و عنوان کرد:
وی با اشاره به تقارن هفته دولت با دهه ولایت و عید سعید غدیر خم بر ضرورت التزام بیش از پیش مدیران به فرهنگ ناب دین و رعایت اصول مسئولیت پذیری در نظام دینی و تلاش برای حل مشکلات مردم در حوزه های مختلف تاکید کرد.


*امام جمعه سیراف* نیز گفت: تبیین ایدئولوژی انقلاب در شرایط فعلی ضروری است.
حجت الاسلام محمد صادق عاشوری افزود: در جنگ فرهنگی و جنگ نرم ، روحانیت هادیان فکری جامعه اند.
وی در پایان بر ضرورت تجلیل از روحانیت پیش کسوت ، تشکیل کارگروه پیگیری مشکلات شهرستان و برگزاری دوره های آسیب شناسی اجتماعی تاکید کرد.
در این نشست صمیمی تعدادی از اساتید حوزه ، ائمه جماعات و مبلغین به طرح و بیان مسائل و مشکلات و مطالبات مردم از روحانیت پرداخته و بر ضرورت جدیت و اهتمام بیشتر برای کاهش آلام مردم درشرایط دشوار کنونی و نیز توجه بیشتر مسئولان به حوزه های فرهنگی و دینی تاکید کردند.

منبع :  رضا زیارتی روابط عمومی فرمانداری کنگان    1397/6/6 16:52        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )