دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
طرح‌های اشتغال‌‌زایی در استان بوشهر با مدیریت جهادی اجرا می‌شود (کدخبر: 1664)
طرح‌های اشتغال‌‌زایی در استان بوشهر با مدیریت جهادی اجرا می‌شود معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه سرمایه‌گذاری و فضای کسب و کار گفت: در این راستا طرح‌های اشتغال‌‌زایی در استان بوشهر باید با مدیریت جهادی اجراء شود.

سعید زرین‌فر در نشست اشتغال پایدار روستایی و عشایری در شهرستان کنگان با اشاره به آغاز دور سوم سفرهای شهرستانی استاندار بوشهر اظهار داشت: این سفرها که نشان از جدیت در عملیاتی شدن برنامه‌ها و طرح‌ها است با رویکرد اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی و عشایری انجام می‌شود.

معاون استاندار بوشهر، کمک به روستا را در اولویت ویژه دولت دانست و تاکید کرد: دولت با نگاه اینکه توسعه کشور، در گرو توسعه روستا و ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی است توجه ویژه‌ای به آمایش سرزمینی، عدالت منطقه‌ای و اجتماعی در روستاها کرده است.

وی، با تاکید بر نقش مهم مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در تحقق طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی در روستاها گفت: اهداف سفرهای شهرستانی استاندار بوشهر توجه به حوزه اقتصادی و اشتغال روستاها است که باید مسئولان  غیر از مسئولیت‌های ذاتی و وظیفه‌ای در توسعه زیرساخت‌های روستایی با مدیریت جهادی وارد میدان شوند.

زرین‌فر، مهم‌ترین حوزه حل مشکلات اقتصادی شهرستان‌ها را  توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی دانست و تاکید کرد: مهم‌ترین بخش حوزه اقتصادی، توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی است که تحقق این مهم منوط به سرمایه‌گذاری، درآمدزایی و توسعه فضای کسب و کار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با بیان اینکه همه مدیران رسالت جهادی در اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی دارند افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر علاوه بر مسئولیت ذاتی و اداری در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی باید با مدیریت جهادی وارد میدان شوند.

وی، با تاکید بر تسری روحیه جهادی در بین کارشناسان دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: در عرصه اقتصاد مقاومتی علاوه بر مدیران باید کارشناسان با روحیه جهادی وارد این حوزه شوند تا برنامه‌های تدوینی اشتغال‌زایی و اقتصادی محقق شود.

زرین‌فر با اشاره به اینکه 1.5 میلیارد دلار برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری مصوب و پرداخت شده است خاطر نشان کرد: علاوه بر این اعتبار، امسال یک میلیارد دلار دیگر با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستائیان و عشایر تصویب شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی به صورت مستمر و دائم رصد و پایش می‌شود گفت: در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و اجرای طرح‌های اقتصادی به صورت مستمر پایش و رصد می‌شود و راهکارها و تسهیلات لازم برای تسریع در اجرای این طرح‌ها ارائه شده است.

   1397/7/22 18:26        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )