دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
جلسه سومین دوره سفر استاندار بوشهر با رویکرد بازدید از پروژه های عمرانی و اشتغال زایی روستایی شهرستان کنگان (کدخبر: 1665)
جلسه سومین دوره سفر استاندار بوشهر با رویکرد بازدید از پروژه های عمرانی و اشتغال زایی روستایی شهرستان کنگان عبدالکریم گراوند در نشست با مدیران کل و اعضای شورای اداری شهرستان کنگان با تشریح اوضاع و شرایط خاص کشور اظهار داشت: هر حرکتی در جهت ایجاد فضای تفرقه و اختلاف در کشور و یاس و ناامیدی در مردم بزرگترین خیانت به نظام و ملت است.
وی افزود: کسانی که فضای کشور را به سمت و سوی تفرقه و ناامید نمودن مردم سوق می دهند مزدور دشمن و منافق اند.
نماینده عالی دولت در استان گفت: امروز عظیم ترین بار مسئولیت بر روی شانه دستگاه اجرایی کشور است و همه باید دستگاه اجرایی را برای انجام این رسالت سنگین یاری کنند.
گراوند تاکید کرد: همدلی و برادری نیاز مبرم جامعه است و مسئولان نیز باید با اعمال مدیریت صحیح ، اصولی ، انقلابی و جهادی مشکلات کشور را گره گشایی کرد.
وی در بخش دیگر به موضوع حل مشکلات روستائیان اشاره و با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات روستایی استان بوشهر در کشور دوم است خطاب به بانکها گفت: بانک های عامل نباید مصوب کردن طرح ها را متوقف کنند.
استاندار بوشهر به موضوع پیوست فرهنگی پارس جنوبی اشاره و اظهار نمود: پیوست فرهنگی – اجتماعی پارس جنوبی باید پیوست استانی شود.
گراوند با تاکید بر توجه به مسائل کمی و کیفی در پروژه ها گفت: پروژه های دهه فجر تخصیص اعتبار خواهد شد.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بیشترین درصد رشد جمعیتی در شهرستان های جنوبی بویژه کنگان و جم بوده و توجه به پیوست های فرهنگی و اجتماعی در این مناطق ضروری است.
سکینه الماسی افزود: هجوم خرده فرهنگ های مختلف در شهرستان های جنوبی استان ضرورت توجه به مقوله های دینی و فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی را دوچندان کرده است.
وی به بسته 600 میلیارد تومانی وزارت نفت برای توسعه جنوب استان اشاره و تاکید کرد: با تخصیص اعتبارات و اجرای دهها پروژه پیش بینی شده در این بسته حمایتی ، بخش زیادی از مشکلات شهری و روستایی حوزه انتخابیه حل خواهد شد.
الماسی در پایان با تقدیر از خدمات صورت گرفته به روستائیان بر ضرورت حل مشکل گاز روستاهای لاورده و لاورگل و احداث فضای آموزشی در برخی روستاها و نیز تقویت صنعت گردشگری روستایی تاکید کرد.
فرماندار کنگان نیز گفت: از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید تا کنون افزون بر 610 میلیارد ریال اعتبار جهت عمران روستایی بحساب دهیاران واریز شده است.
فتح الله نوروزی افزود: با حضور استاندار بوشهر و از محل اعتبارات ملی چندین پروژه ( احداث 9 پارک روستایی و لایروبی اسکله پرک) در روستاهای 9 گانه شهرستان با اعتبار 84 میلیارد آغاز عملیات اجرایی شده است.
وی بیان نمود: نگاه ما به روستاهای شهرستان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی است.
فرماندار کنگان به لایروبی اسکله پرک اشاره و عنوان نمود: تقویت اسکله های روستاهای ساحلی گامی مهم در جهت اشتغال روستائیان است.
نوروزی به اهتمام دولت در توسعه روستایی اشاره و بیان کرد: سهم روستاهای شهرستان در کمیته برنامه ریزی 90 میلیارد ریال بوده که این نشان از توجه خاص به عمران و آبادانی در روستاهاست.
وی در پایان از گازرسانی به روستاهای لاورده و لاورگل ، تنظیم سند توسعه اشتغال روستایی و نیز ادامه برنامه توانمندسازی بانوان روستایی و طرح نشاط اجتماعی در روستاها خبر داد.
امام جمعه کنگان نیز گفت: روستاها شاهرگ حیات و سرمایه های بزرگ کشوراند و باید تلاش شود برای کاهش آسیب ها از مهاجرت روستایی جلوگیری کرد.
حجت الاسلام محمود محمودی افزود: توجه به اقتصاد روستایی و تقویت آن گامی مهم در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.
وی به کمبود ها و مشکلات روستاهای شهرستان اشاره و عنوان نمود: در حال حاضر برخی روستاهای شهرستان فاقد امکانات لازم از جمله فضای آموزشی اند.
محمودی به وضعیت بزرگترین روستای کشور یعنی بندر شیرینو اشاره و گفت: روستای شیرینو شهرستان کنگان با جمعیتی افزون بر 11 هزار نفر مستعد تبدیل شدن به شهر است و روستا ماندن آن خلاف عدل و انصاف است.
امام جمعه به موضوع اشتغال روستائیان نیز گریزی زد و گفت: صنعت بسیاری از داشته های روستائیان از جمله کشاورزی و دامداری را از بین برده و موجب بیکاری روستانشینان شده که لازم است برای حل مشکل اشتغال روستائیان بویژه جوانان آنهم در روستاهای همجوار صنعت چاره اندیشی اصولی و اساسی صورت پذیرد.

   1397/7/22 23:55        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )