چهارشنبه 01 خرداد 1398
با حضور بخشدار مرکزی کنگان
طرح کمپین 30-60 در کنگان اجرا شد (کدخبر: 1699)
طرح کمپین 30-60 در کنگان اجرا شد
کمپین همگانی 30-60 با محوریت پیشگیری از صوانح رانندگی در حاشیه شهرها با حضور بخشدار مرکزی ،رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و برخی از مسئولین در دبیرستان نمونه معلم کنگان برگزار شد.

غلامحسین زیبا بخشدار مرکزی شهرستان کنگان، در آیین کمپین همگانی 30-60 با محوریت پیشگیری از سوانح رانندگی در حاشیه شهرها، ضمن خیر مقدم به مسئولان و دست اندرکاران کمپین ۳۰۶۰ اظهار داشت: یکی از آسیب های اجتماعی در سطح کشور و شهرستان تصادفات جاده ای درون شهری و برون شهری می باشد.

وی افزود: تصادف را به عنوان آسیب های اجتماعی در کنار اعتیاد ، طلاق ، ناهنجاریهای اجتماعی و بیکاری اطلاق می کنند.

 بخشدار مرکزی خاطرنشان کرد: از طریق این‌گونه برنامه‌ها می‌توان آگاهی‌های مردم در رابطه با قوانین و مقررات و رعایت مطلوب آن ارتقاء بخشید و آن را در جامعه نهادینه کرد.

زیبا با بیان این مطلب که تصادفات برون شهری در ۳۰ کیلومتری شهرها و مابقی از کیلومتر ۳۰ به بعد اتفاق افتاده است، گفت: علت این سوانح شامل خستگی حاصل از طی کردن مسیرهای طولانی است که معمولا رانندگان تمرکز لازم و کافی برای رانندگی ندارند.

وی تصریح کرد: اقدامات دولت در شهرستان کنگان در بخش آموزش در مدارس ، دانشگاها اولیاء دانش آموزان قابل قبول است.

زیبا در پایان گفت: در بخش زیر ساخت های جاده ای شهرستان ما یکی از ایمن ترین و سالم ترین مسیرهاست.اکثر مسیر ها، راهها و اتوبان شهرستان کنگان دارای علائم راهنمایی و رانندگی لازم می باشد.

قاسم احمدی مدیر دبیرستان نمونه معلم کنگان ضمن خیر مقدم به مسولان و دست اندرکاران کمپین 30-60  اظهار کرد: پیشگیری از حوادث رانندگی نقش مهمی در ارتقا سلامت جامعه دارد و تصادفات جاده ای  از عواملی است که سلامت مردم را تهدید میکند.

وی افزود: حدود 60 درصد تصادفات جاده ای در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد که از دلایل آن می توان خستگی زیاد عدم تمرکز و عدم رعایت مبلمان شهری و مهندسی جاده ای در اطراف شهر ها است.

وی از همه آحاد جامعه و مسولین اجرایی و سیاستگذاری درخواست کرد که به این کمپین بپیوندند.


منبع :  رضا زیارتی - روابط عمومی فرمانداری کنگان    1397/8/7 23:09        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )