دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی هفته وحدت شهرستان کنگان تشکیل شد (کدخبر: 1710)
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی هفته وحدت شهرستان کنگان تشکیل شد فتح اله نوروزی فرماندار کنگان، در نشست هماهنگی برنامه‌ریزی هفته وحدت شهرستان کنگان ضمن گرامیداشت هفته وحدت و مناسبات ماه ربیع الاول بر استفاده از تمام ظرفیتها و هماهنگی ادارات و نهادهای شهرستان برای هرچه مطلوبتر برگزار کردن برنامه های دراین هفته تاکید کرد.

وی افزود: هفته  وحدت، فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یکدلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پُر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

نوروزی گفت: پیام هفته وحدت این است که با دست اتحاد و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا(ص) و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنیِ بیگانگان بگیریم.

فرماندار اظهار داشت: وحدت اسلامی قوی ترین عامل توانمندی و اقتدار امت اسلام محسوب می شود و هفته وحدت باید فرصتی برای تبیین اخلاق در جامعه به خصوص بین نسل جوان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان کنگان گفت: امنیت، آرامش و توسعه جوامع بشری رهاورد وحدت است که باید قدر دا آن باشیم.

نوروزی تصریح کرد: هفته وحدت سبب می شود همه مسلمانان با تکیه بر اشتراکات دینی خود از تفرقه و پراکندگی به دور بمانند. تفرقه بین مذاهب مختلف جز برنامه های استکبار است و باید مراسم های هفته وحدت را پر رنگ تر اجرا نماییم.

وی بیان کرد: وحدت رمز اصلی پیروزی انقلاب و عامل اصلی تداوم آن بوده و هدف دشمنان از تفرقه میان مردم و اقوام، ایجاد اغتشاش و تسلط بر کشورها است.

نوروزی خاطر نشان کرد: حضرت محمد مصطفی (ص) نبی مکرم اسلام، مهمترین رکن و بهترین محور برای وحدت مسلمانان جهان است.

فرماندار یادآور شد: حفظ وحدت از مهمترین سفارشات شهدا و صالحان دین مبین اسلام است.

از مهمترین برنامه های محوری هفته وحدت در شهرستان کنگان می‌توان به برگزاری جشن کودک، محفل انس با قرآن در شهر بنک و سیراف، شب شعر در مرکز شهرستان، مقاله نویسی دانش آموزان با عنوان هفته وحدت و برگزاری مراسم محوری جشن هفته وحدت در شهرهای کنگان ، بنک ، سیراف و روستای پرک اشاره کرد.


 

   1397/8/20 14:20        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )