دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛آئین تجلیل از مقام کتابدار در کنگان برگزارشد (کدخبر: 1714)
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛آئین تجلیل از مقام کتابدار در کنگان برگزارشد آئین تجلیل از مقام کتابدار به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور فتح اله نوروزی فرماندار کنگان ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر و اعضاء انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در فرمانداری برگزار گردید
سید علی هاشمی عصر سه‌شنبه در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کنگان اظهار داشت: در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

وی توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای مطالعه و کتاب‌خوانی را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: در استان بوشهر ۶۴ کتابخانه عمومی و ۱۴ کتابخانه مشارکتی فعال است و ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر نیازمند ۱۳۰ کتابخانه است، ادامه داد: تقویت فرهنگ مطالعه در جامعه و رسیدن به جایگاه واقعی کتاب‌خوانی نیازمند مشارکت همگانی است.

فتح اله نوروزی فرماندار کنگان نیز در این جلسه با تاکید بر تلاش برای افزایش آگاهی شهروندان گفت: مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است که تاثیر بسیار زیادی در بالارفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی مردم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ایجاد آرامش فردی و تقویت ذهن از فواید کتابخوانی است، اظهار داشت: نگاه دولت تدبیر و امید توسعه متوازن فرهنگ است و کتابخانه های عمومی بستر ساز تحول فرهنگی و علمی در جامعه هستند.

نوروزی با بیان اینکه توجه به مطالعه و کتاب و کتاب خوانی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی جوامع امروز بشری است، خاطرنشان کرد: افزایش مطالعه در جامعه موجب افزایش فرهنگ عمومی و به تبع آن کاهش جرم و مفاسد اجتماعی است.

وی با بیان اینکه تاریخ هیچ تمدنی خالی از کتاب و کتاب نبوده است، همه فرهنگ ها با کتاب آغاز می شوند و با کتاب رشد می کنند افزود: آنچه که در یک جامعه به شکل سنتی در فرهنگ سازی و رشد افکار عمومی موثر باشد کتاب میزان مطالعه است.

فرماندار کنگان با بیان اینکه کتاب بهترین میراث برای نسل‌های آینده است، اضافه کرد: مطالعه صحیح، زمینه ساز تفکر و خلاقیت کودکان و نوجوانان است.

وی تصریح کرد: مطالعه باعث پیشرفت تحصیلی است مطالعه درسی و غیر، باعث بالا رفتن سطح فکر و فعال و فعال شدن ذهن شخص می شود.

   1397/8/22 07:23        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )