دوشنبه 05 فروردین 1398
دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با فرماندار کنگان (کدخبر: 1715)
دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با فرماندار کنگان عبدالمجید دراهکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با حضور در فرمانداری کنگان،  با فتح اله نوروزی فرماندار دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار شهرستان کنگان در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر بر ارایه آموزش های مهارتی با کیفیت در جهت ترویج فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کنگان، فتح الله نوروزی با بیان اینکه تقویت آموزش های فنی و حرفه ای در بالفعل رساندن ظرفیت های شهرستان کنگان موثر است،اظهار داشت: آموزش های مهارتی به دلیل توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقای توانمندی های فناورانه به عنوان یکی از ارکان اساسی در برنامه های توسعه است که می تواند نقش مهمی را در دستیابی به اهداف توسعه ایفا نماید.

وی بر اصلاح فرهنگ کار و تلاش به عنوان یک موضوع مهم تاکید کرد و افزود: با آموزش و مهارت در آموزش فنی و حرفه ای می توان در حوزه تولید و کارآفرینی موفق شد و سود بیشتری را بدست آورد.

نوروزی از حمایت ویژه از مهارت آموزی در شهرستان کنگان خبر داد و تصریح کرد: توانمندسازی جوانان افراد فاقد مهارت با آموزش‌های مهارتی، گامی اثربخش به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است و آموزش‌های مهارتی افراد را به سوی کسب و کار سوق می‌دهد که نقش مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در تحقق این امر مهم و تاثیرگذار است.

عبدالمجید دراهکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز بر لزوم هدایت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سمت فناوری‌های نوین د راستای ارتقای این آموزش‌ها و تقویت تولید ملی تاکید کرد و تغییر نگرش و دیدگاه مردم نسبت به کار و مهارت آموزی و نهادینه کردن فرهنگ کار و کارآفرینی و اشاعه آن در بین خانواده ها را از جمله دغدغه های آموزشهای فنی وحرفه ای برشمرد.

وی تصریح کرد: جامعه ای که درآن فرهنگ مهارت آموزی و کار وجود ندارد به واقع جامعه ای بی روح و آسیب پذیراست.

دراهکی وجود ظرفیت های نفت و گاز در شهرستان کنگان را در جهت توسعه مهارت آموزی بسار مناسب دانست و افزود: برای ورود به بازار کار مهارت از مولفه‌های اصلی و مهم است و مهم‌ترین رسالت سازمان فنی و حرفه‌ای در کشور، مهارت‌آموزی برای افراد فاقد مهارت و افراد شاغلی است که درصدد ارتقای مهارت هستند که با همکاری فرمانداری در شهرستان کنگان توسعه خواهد یافت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه آموزش های مهارتی مورد نیاز شهرستان کنگان به صورت ویژه در دستور کار قرار خواهد گرفت اظهار کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای راهگشا و کمک‌کار برای توسعه سیاست‌های اشتغال دولت و کارآفرینی محسوب می‌شود تا افراد را به سمت خوداتکایی، مهارت‌افزایی، توانمندسازی و در نهایت اشتغال هدایت کنند.

   1397/8/22 07:36        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )