دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
به مناسبت هفته وحدت؛ حضور فرماندار در جمع نمازگزاران اهل سنت کنگان (کدخبر: 1746)
به مناسبت هفته وحدت؛ حضور فرماندار در جمع نمازگزاران اهل سنت کنگان به مناسبت هفته وحدت؛ فتح اله نوروزی فرماندار به همراه رئیس دادگستری ، معاونین فرماندار ، شهردار کنگان ، فرمانده انتظامی و مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان  نماز جمعه اهل سنت کنگان شركت كردند
فتح اله نوروزی فرماندار کنگان ، به مناسبت هفته وحدت در جمع نمازگزاران اهل سنت کنگان با تبریک هفته وحدت با بیان اینکه نماز بالاترین درجه و مرتبه تعالیم دینی است، گفت: نماز یکی از بارزترین مصادیق عبادات ، وسیله ذکر با خدا و نور چشم پیامبراست. نماز وسیله تشکر از خداوند بر نعمت های اوست.
فتح اله نوروزی با بیان اینکه بنیاد و محور پایداری و دوام هر جامه ای وحدت است گفت: یکی از ارکان مهم دین اسلام اتحاد و وحدت بین مسلمانان است.
فرماندار اظهار داشت: هفته وحدت فرصت مناسبی برای تقویت همبستگی جامعه اسلامی است
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران سرآغاز طلوع اسلام ناب محمدی است و پاسداشت از آن و همچنین کمک به رویش و اقتدار انقلاب با وحدت می تواند از بسیاری از دسیسه های دشمن جلوگیری نماید.
وی افزود: پیامبر اکرم (ص) مظهر وحدت مسلمانان است.
نوروزی تصریح نمود: هفته وحدت تجلی اتحاد و همبستگی مسلمانان و نمایش همدلی و یکدلی مسلمانان است.
نماینده عالی دولت در شهرستان کنگان بیان نمود:  گلواژه ای که در راس برترین ها قرار دارد، و بسیار جاذب، دلگشا و زیباست، واژه وحدت و اتحاد است .
فرماندار ادامه داد: اتحاد، نخ تسبیحی است که مهره ها را در کنار هم نگه می دارد، و ارتباط منظمی بین آن ها برقرار می سازد، و آن ها را از پراکندگی و دورافتادگی و گم شدن حفظ می کند.
نوروزی گفت: وحدت عامل مهم حرکت بخش برای انقلاب ها بوده، و انسان ها را در گذر پیشرفت به سوی پیروزی ها، از دست اندازها و گردنه های صعب العبور، عبور می دهد، به ناتوانی ها توان بخشیده، و دشواری ها را آسان می کند و ناممکن ها را ممکن می سازد .


شیخ محمد جمالی در خطبه اول که به زبان عربی قرائت نمود پیرامون آیه ۱۰۳ سوره آل عمران موضوع اعتصام به حبل الله و لزوم پرهیز از تفرقه به تفسیر سخن گفت و بر چنگ زدن به کتاب و سنت و راه و روش سلف صالح و بزرگان امت تآکیید و تنها راه سعادت را دوری از تفرقه و انحراف که مانع رسیدن به کمال و اتحاد و همبستگی امت اسلامی دانست .
وی  یکی از عوامل تفرقه و نفاق را بی حرمتی مسلمانان به یکدیگر و توهین و تحقیر ادیان و مذاهب دانست و با اشاره به اختلافات فقهی و نظری میان یاران و اصحاب پیامبر ، به توجه و اتفاق و تمرکز آنان به مشترکات اشاره کرد و از عموم مسلمین خواست اختلافات کوچک و ناچیز را کنار بگذارند و بیش از این آب به آسیاب دشمن نریزند .
ایشان در ادامه دعوت به همدلی و وحدت و دوری از تفرقه و نفاق را نوعی امر به معروف و نهی از منکر دانست و از جامعه اسلامی خواست از  قرآن و دین فاصله نگیرند و ریشه های اختلاف و نفاق را بخشکانند تا درخت اسلام و اتحاد و دوستی عمیق در دلهای امت اسلامی کاشته و آبیاری شود .

   1397/9/3 10:45        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )