دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
نشست روسای شورا‌های دانش آموزی شهرستان کنگان با فرماندار (کدخبر: 1752)
نشست روسای شورا‌های دانش آموزی شهرستان کنگان با فرماندار فتح‌الله نوروزی  در نشست با روسای شوراهای دانش آموزی شهرستان کنگان اظهار داشت: شما در آینده مسئولیت‌های مهمی را به عهده خواهید داشت. طراحی این سیستم دانش‌آموزی بهترین تمرینی برای شما است تا در آینده نسبت به چالش‌ها و مشکلات آمادگی داشته باشید.

فرماندار کنگان هدف از برگزاری این نشست را آشنایی دانش آموزان با مسائل و مشکلات شهرستان عنوان کرد و افزود: تقویت اعتماد به نفس دردانش آموزان و ترغیب آن‌ها به مشارکت‌های اجتماعی از دیگر اهداف این نشست بود.

وی افزود: از مهمترین اهداف شوراهای دانش آموزی بحث توسعه مشارکت مردمی و دانش آموزی در سطح مدارس است.

نوروزی انتخابات شورای دانش‌آموزی برای بهره‌گیری از نظرات دانش‌آموزان در اداره هرچه بهتر محیط آموزشی انجام می‌شود عنوان کرد و اظهار داشت: افرادی که در این انتخابات برگزیده می‌شوند به‌عنوان منتخبین دانش‌آموزان در اداره هرچه بهتر مدرسه به مدیران مدارس کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: هدف آموزش و پرورش باید تربیت دانش آموزان کارآفرین و دارای مهارت باشد.

فرماندار تصریح نمود: دانش‌آموزان با مشارکت در این انتخابات تمرین قانون و احترام به نظم و مدیریت را یاد می‌گیرند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کنگان بیان کرد: از اهداف برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس، استفاده از توانمندی‌های مختلف دانش آموزان در اجرای برنامه های درسی و همچنین ایجاد حس رقابت بین کلاس ها در امر مشارکت در کارهای مدرسه است.

وی گفت: مسئولیت پذیری، مطالبه گری و جسارت پذیری از مولفه های توسعه اجتماعی هستند.

نوروزی سنگ زیر بنا توسعه اجتماعی را آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: اهداف آموزش و پرورش آماده سازی دانش آموزان برای حضور در زندگی و تربیت دانش آموز کار آفرین و با مهارت است.

نوروزی گفت: المپیادهای ورزشی فرهنگی، کرسی‌های آزاد اندیشی، کارهای تحقیقی و پژوهشی و باشگاه کتاب را در مدارس فعال کنید.

وی ادامه داد: برای هوشمند سازی مدارس در سال جاری مبلغ سه میلیارد تومان با همکاری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است.

   1397/9/6 15:48        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )