دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
با حضور فرماندار؛ مانور سراسری زلزله و ایمنی در کنگان برگزار شد (کدخبر: 1756)
با حضور فرماندار؛ مانور سراسری زلزله و ایمنی در کنگان برگزار شد بیستمین مانور زلزله و ایمنی با هدف ارتقاء دانش و آمادگی دانش آموزان در برابر حوادث طبیعی همزمان با سراسر کشور در آموزشگاه شهید فرحی کنگان ن برگزار شد.
 
بیستمین مانور سراسری زلزله در آموزشگاه شهید فرحی شهر کنگان با مشارکت دادن دانش آموزان و بالا بردن سطح آمادگی آنها برای حفاظت از خود در برابر زمین لرزه با حضور فتح اله نوروزی فرماندار ،عباس بشی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار، نیروهای نظامی و انتظامی ، گروه های امدادی و برخی از مدیران ادارات شهرستان برگزار گردید.
 
فتح اله نوروزی فرماندار کنگان در بیستمین مانور سراسری زلزله اظهار داشت: آموزش و آمادگی در برابر حوادث طبیعی باید به صورت مستمر وجود داشته باشد تا افراد در هنگام بروز حادثه ابتکار عمل را در دست داشته باشند.
وی ادامه داد: مانور زلزله باعث کاهش تلفات در هنگام وقوع زلزله می باشد.
 فرماندار گفت: آموزش می تواند آسیب های ناشی از این حوادث را کم کند.
  رئیس ستاد بحران شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مانور ارتقای آمادگی در مقابله با حوادث است.
نوروزی با تاکید بر اینکه مدارس باید به محل امنی برای تجمع در هنگام بروز حوادث و بلایا تبدیل شود، گفت:‌یکی از چشم اندازها و اهداف ما این است که از مدارس به عنوان محلی امن برای اسکان حادثه‌دیدگان و دستگاه‌های امدادی در هنگام بحران‌ها و حوادث استفاده کنیم و به همین دلیل لازم است که مقاومت سازه‌ای مدارس بالا و برابر استانداردهای روز باشد.
 وی اضافه کرد: از سوی دیگر دانش‌آموزان نیز باید مانند سفیران ایمنی عمل کرده و آموزش‌هایی که در مدرسه برای مقابله با حوادث و بلایا فراگرفته‌اند را به اعضای خانواده و جامعه انتقال دهند.
 نوروزی در پایان از همه نیروه های امدادی ، نظامی و انتظامی ،آموزش و پرورش، هلال احمر ، بهداشت ، آتش نشانی و همه کسانی که در این مانور برنامه ریزی نموده اند تشکر و قدردانی نمود.

شایان ذکر است از موضوعاتی که در این مانور توسط کارشناس هلال احمر شهرستان کنگان به دانش آموزان داده شد شامل برپایی چادر، نحوه آموزش چادر زنی، امنیت محوطه ، عملیات ترافیکی و آموزش های لازم در خصوص مسائل آب ، برق ، گاز ، اورژانس و آتش نشانی بود.منبع :  محمد علی قنبری - روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی فرمانداری کنگان    1397/9/7 19:14        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )