جمعه 01 تیر 1397
با حضور رئیس دانشگاه علوم پزکی بوشهر در کنگان معارفه ۸ پزشک متخصص و جدید بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان انجام شد (کدخبر: 982)
با حضور رئیس دانشگاه علوم پزکی بوشهر در کنگان معارفه ۸ پزشک متخصص و جدید بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان انجام شد علیرضا رئیسی  در جلسه معارفه پزشکان متخصص شهرستان کنگان که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: یک همدلی خوبی برای توسعه شهرستان کنگان به ویژه در حوزه سلامت بین مسئولین این شهرستان است.

وی با بیان اینکه این گردهمایی برای خوش آمد گویی و معارفه پزشکان متخصص است که در شهرستان کنگان حضور پیدا کردند، اضافه کرد: در حال حاضر ۳۸ متخصص در شهرستان کنگان در حال ارایه خدمات به شهروندان هستند.

رئیسی خاطرنشان کرد: با شروع دولت تدبیر و امید خدمات بی نظیری در حوزه سلامت به مردم ارایه شده است؛ توسعه و خدماتی که در سه سال اخیر حوزه سلامت استان بوشهر اتفاق افتاده در سه دهه اخیر نبوده است. 

وی با اشاره به فعال سازی درمانگاه‌های تخصصی در سراسر استان، اضافه کرد: تبدیل شدن شهرستان کنگان به قطب درمانی جنوب در استان بوشهر  که بازهم در حال توسعه است از جمله این اقدامات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در شهرستان کنگان تمامی اراده‌ها با هم جمع می‌شوند و در راستای توسعه شهرستان یک خاصیت هم افزایی ایجاد می‌کنند. 

وی افزود: از محل عنایات مقام معظم رهبری، اعتباراتی که در سطح ملی وزارت خانه اختصاص داد به شهرستان، اعتبارات استانی و حمایت‌هایی که در طرف شورای اسلامی شهر، شهردار و مردم شهرستان و صنعت نفت شد، همه دست به دست هم دادن تا امروز شاهد این باشیم که به یک شکوفایی در حوزه سلامت شهرستان دست پیدا کنیم. برای توسعه بیشتر نیاز است همدلی و هم گرایی بین دستگاه ها وجود داشته باشد.

رئیسی تصریح کرد: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید، نسبت تخت‌های بیمارستانی در استان کمتز از ۰.۸ به ازای هزار نفر جمعیت بوده در صورتی که این شاخص در کشور ۱.۵۵ به ازای هر هزار نفر بود.

وی خاطرنشان کرد: با اتفاقاتی که در حوزه سلامت استان بوشهر افتاده این شاخص به ۱.۵ به ازای هر هزار نفر رسیده است و با برنامه توسعه‌ای که در حوزه سلامت استان شروع شده است در چند سال آینده به شاخص ۲ در هزار در سال ۱۴۰۴ خواهیم رسید. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در گذشته تعداد تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر حدود ۷۵۰ تخت بوده که این آمار بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت و در سه سال اخیر به حدود هزار و ۴۱۷ تخت رسیده است و بر اساس برنامه‌ریزی در آینده نزدیک به دو هزار ۱۴۰ تخت خواهد رسید.

وی گفت: خوشبختانه با وجود صنایع عظیمی که در سطح استان است و با پیگیری‌های استاندار و فرمانداران، این صنایع بیشتر به مسئولیت های اجتماعی خود رسیدگی خواهند کرد.

رئیسی گفت: در سال ۹۲ تعدا تخت های فعال در شهرستان کنگان ۴۸ بوده است که در حال حاضر ظرفیت بییمارستانی به ۲۰۰ تخت رسیده که می توان به عنوان قطب درمان جنوب بر روی آن حساب کرد.

وی اظهار داشت: در آینده نزدیک امید است بیمارستان دیر شروع به کار کند و همچنین در سفر وزیر بهداشت به استان صحبت هایی پیرامون توسعه بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه شد که بخش نوزادان و اطفال در آن راه اندازی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: بیمارستان توحید جم با اینکه تحت پوشش صنعت نفت است ولی تحت پوشش طرح تحول نظام سلامت قرار خواهد گرفت.

وی افزود: با شروع دولت تدبیر امید فقط یک ام.آر.آی در سطح استان فعال بوده است که خوشبختانه در دو سال گذشته علاوه بر ام‌.آر.ای کنگان با توان یک و نیم تسلا و  یکی از پیشرفته‌ترین تجهیزات MRI سطح کشور است که قادر است  با بالاترین کیفیت تصویربرداری کند؛ یک ام آر آی دیگر نیز به زودی در بوشهر راه اندازی خواهد شد.

رئیسی ادامه داد: از زمان شروع طرح تحول تاکنون حدود ۹۴ میلیون ویزیت تخصصی در سطح کشور صورت گرفته است که این عدد در استان بوشهر بیش از دو میلیون و ۷۳۱ هزار ویزیت تخصصی صورت گرفته است که بر اساس جمعیت تقریبا هر نفر ۲ و نیم بار ویزیت شده است. 

وی گفت: خوشبختانه در حوزه بهداشت استان نیز کارهای خوبی صورت گرفته است و در سامانه یکپارچه بهداشت استان ما جز استانهای پیشرو در الکترونیکی کردن پرونه های بهداشتی خانوارها است.

رئیسی در پایان ضمن تشکر از فرماندار شهرستان کنگان و رئیس شورای اسلامی شهر کنگان گفت: جا دارد از حجت الاسلام موسی احمدی نماینده سابق جنوب استان بوشهر نیز صمیمانه تقدیر نمایم. ایشان در حوزه سلامت، پیگیری و زحمت زیادی کشیدند. همچنین از سرکار خانم الماسی نیز کمال تشگر را دارم. امیدوارم که همه جهت پیشرفت و توسعه شهرستان به همین شکل دست به دست هم دهیم.

در ابتدای این مراسم مهندس محمد بازیاری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان ضمن خیر مقدم به مهمانان این نشست به خصوص دکتر رئیسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، از وی به خاطر توجه ویژه به مراکز بهداشتی و درمانی منطقه تشکر نمود.

وی همچنین در خصوص طرح تحول نظام سلامت در شهرستان نیز توضیحاتی ایراد نمود.

دکتر حیدری رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان قبل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به ایراد سخن پرداخت و گفت: از زمان اجرای طرح تحول نظام سلام در این مرکز درمانی، تمام شاخص های مرتبط رشد چشم گیری داشته است.

وی با عنوان این مطلب که هدف نهایی طرح تحول نظام سلامت را کاهش مشکلات درمانی و همچنین کاهش پرداختی از جیب مردم عنوان کرد و افزود: از زمان اجرای این طرح بزرگ تمام شاخص های بیمارستان امام خمینی(ره) نظیر مراجعین به بیمارستان، مراجعین به درمانگاه ها، جراحی های انجام شده در هر ماه، مراجعین به اوژانس، رادیولوژی، آزمایشگاه، ام آر آی و… از رشد بسیار بالایی برخوردار بوده است و این موضوع حاکی از موفقیت طرح تحول نظام سلامت در راستای افزایش رضایتمندی مردم می باشد.

وی اضافه کرد: تعداد پزشکان متخصص بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان در حال حاضر ۳۸ نفر است.

شایان ذکر است که در این مراسم پزشکان جدیدالورود بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان در زمینه های داخلی. پوست، قلب، اطفال، اعصاب و روان، چشم، رادیولوژی، زنان و زاییمان معرفی شدند.

 

%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b1%d9%81%d9%87-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%86%da%af%d8%a7%d9%86

   1395/9/28 09:10        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )