چهارشنبه 05 اردیبهشت 1397
رییس شورای زکات شهرستان کنگان: توسعه فرهنگ پرداخت زکات در کشور ضروری است (کدخبر: 993)
رییس شورای زکات شهرستان کنگان: توسعه فرهنگ پرداخت زکات در کشور ضروری است حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی در جلسه شورای زکات شهرستان کنگان افزود: به رغم متدین بودن مردم ، هنوز بخشی از جامعه زکات دهنده با این واجب دینی نامانوس اند که نیاز است این واجب الهی در سطح جامعه بیشتر و بهتر تبیین شود.

وی اظهار نمود: نهادینه شدن فرهنگ ناب و کاربردی و کارگشای فریضه بزرگ زکات در جامعه ، می تواند کمک شایانی به محرومیت زدایی ، ساماندهی مشکلات فقرا و نیازمندان ، و توسعه شهری و روستایی را بر اساس تعهد و مشارکت دولت حل کند.

محمودی گفت:اگر به مردم تبیین شود که به میزان پرداخت زکات دولت نیز سهمی را جهت اجرای پروژه های عام المنفعه در آن شهر و یا روستا اجرا و یا مشکلات فقرا برطرف خواهد شد ، اشتیاق مردم برای تمرکز در پرداخت زکات بیشتر خواهد شد.

امام جمعه کنگان با اشاره به تاریخچه پرداخت زکات در زمان صدر اسلام و وجوب اخذ آن از مردم توسط نبی مکرم اسلام گفت: پیشنهاد می شود همانگونه که در شریعت اسلامی آمده است ، پرداخت زکات در کشور قانونی شود.

وی در پایان بر ضرورت تبیین آیات ، روایات و احکام زکات توسط علمای شیعی و سنی در شهرستان و کمک به حل مشکلات اقشار نیازمند و مددجویان نهادهای امدادی از طریق جمع آوری زکات واجب و مستحب تاکید کرد.

 

فرماندار و نایب رییس شورای زکات شهرستان کنگان نیز گفت: گرچه بخش قابل توجهی از مردم نسبت به پرداخت زکات متعهد اند ، اما این واجب الهی در جامعه نیازمند احیا است.

عبدالنبی یوسفی افزود: دولت نیز خود را مکلف می داند به اندازه مقدار زکات جمع آوری شده و حتی بیشتر از آن صرف اجرای پروژه های عام المنفعه شهری و روستایی کند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کنگان نیز گفت: مردم شهرستان کنگان نسبت به پرداخت زکات واجب و مستحبی مقید اند.

 عبدالحسین رهبر افزود: در ۹ ماه گذشته از سال جاری ، افزون بر ۱۸۰ میلیون ریال زکات در شهرستان کنگان جمع آوری شده است.

وی گفت: شهرستان کنگان در زمینه جمع آوری زکات در ۶ ماهه نخست سال جاری مقام سوم استان را بدست آورده است.

 

در این جلسه روسای تبلیغات اسلامی و جهاد کشاورزی نیز به بیان راهکارهایی جهت احیا این واجب الهی در جامعه پرداختند.


img_20161228_221027

 

   1395/10/14 09:38        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )